Zapraszamy mężczyzn na trzecie spotkanie w ramach Nowenny odprawianej w pierwsze środy miesiąca przygotowującej nas do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Przyjdź z synem, wnukiem, bratem, kolegą, sąsiadem. Każde ręce z różańcem mają wielkie znaczenie. Czekamy.

Praktyczna odpowiedź

13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała w Fatimie: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. Męski Różaniec jest odpowiedzią na te słowa.

Organizatorzy i uczestnicy mają przekonanie, że jako mężczyźni powinni chronić modlitewnie swoich bliskich i każdego, kto jest im powierzony i w ten sposób walczyć dla nich o niebo. Na wzór św. Józefa chcą chronić świętość swoich rodzin i chcą robić to razem, umacniając w ten sposób swoją męską tożsamość. Inspiracją w oddawaniu się Matce Bożej są dla nich m.in. św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński czy św. Maksymilian.

Więcej szczegółów na temat inicjatywy i terminów spotkań znajdziemy na www.meskirozaniec.pl oraz na Facebooku.