Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI  niedz. zw.  29.09.2019 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela września. Jednocześnie wspominamy dziś Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Taca na budowę diecezjalnego Domu Trzeciego Tysiąclecia. O godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Rycerzy Kolumba.
 2. W dniu dzisiejszym mszą św. o godz. 13.00 w konkatedrze rozpoczną się uroczystości religijno-patriotyczne ku czci i pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Lubaczowa i okolic a spoczywający w zbiorowej mogile w lesie Niwki. Po mszy św. na 14.30 organizatorzy zapraszają  na modlitwę do  lasu Niwki pod pomnik na złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy.  Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy.
 3. W najbliższy wtorek 1. rozpoczyna się październik miesiąc Nabożeństw Różańcowych. Dzieci zapraszamy przez cały październik codziennie na modlitwę różańcową o godz. 16.00,  dorosłych o godz. 17.30. W niedzielę dzieci odmawiać będą różaniec po mszy św. o godz. 11.00. Jednocześnie październik jest z woli Ojca św. Franciszka miesiącem misyjnym. Serdecznie zapraszamy do codziennego wspólnotowego odmawiania modlitwy różańcowej przypominając, że w miesiącu październiku, za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej bądź w rodzinie pod zwykłymi warunkami.
 4. W najbliższą środę, pierwszą środę miesiąca „Męski Różaniec w intencji Rodziny, Kościoła i Ojczyzny ze św. Józefem i św. Janem Pawłem II”. Wydarzenie, które ma nas przygotować do 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00. Po mszy św. Nabożeństwo do św. Józefa z okolicznościową konferencją dla mężczyzn. Prelekcję wygłosi ks. Wiesław Lenartowicz z Radomia – kapelan stanowy Rycerzy Kolumba. Po nabożeństwie różaniec przed figurą św. Józefa, patrona mężczyzn, rodzin i Kościoła. Wszystkich mężczyzn od najmłodszych po najstarszych serdecznie zapraszamy. Spotkania. Spotkania odbywać się będą przez dziewięć miesięcy.
 5. W czwartek dzień modlitwy w intencji powołań z racji pierwszego czwartku. Po mszy św. godzinna adoracja. W piątek pierwszy piątek. Możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zachęcamy aby także rozpocząć nabożeństwa pierwszopiątkowe do NSPJ. Do chorych z Komunią św. udamy się w ustalonych z chorymi godzinach. Po mszy porannej wszystkich członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i sympatyków zapraszamy z racji liturgicznego wspomnienia na nabożeństwo o śmierci św. Franciszka zwane „TRANSITUS”.
 6. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie z uwielbieniem i modlitwami o uzdrowienie.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży która rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania.
 8. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św.  Hieronima prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus i doktora Kościoła; w środę – Świętych Aniołów Stróżów; w piątek św. Franciszka; w sobotę – św. Faustynę Kowalską, dziewicę, apostołkę Bożego Miłosierdzia. 
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na Caritas
 10. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o godz. 19.00 dla Odnowy w Duchu św., w piątek o godz. 19.00 spotkanie dal młodzieży z KSM i chcących wstąpić do tej grupy formacyjnej.
 11. Z informacji gospodarczych. W tym tygodniu zakończono krycie dachu blachą i rozpoczęto budowę ścianek działowych pokoi na poddaszu. W tym tygodniu będziemy docieplać poddasze i kontynuować prace murarskie.
 12. Inne ogłoszenia. Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie zaprasza na koncert i wykład o Marii Szymanowskiej w wykonaniu profesora Sławomira Dobrzyńskiego, który odbędzie się 30 września – w poniedziałek o godzinie 18. 00 w sali koncertowej.
 13. Powiatowe Koło Diabetyków organizuje w dniu jutrzejszym od godz. 10.00 do 14.00 spotkanie edukacyjne połączone z bezpłatnymi badaniami w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C. Spotkanie odbędzie się w Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Wyszyńskiego 31.
 14. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika katolickiego Niedziela z dodatkiem „Niezbędnik emeryta” oraz naszym dodatkiem diecezjalnym. Jest także nowy Gość Niedzielny.