Ogłoszenia Duszpasterskie – XX niedz. 18.08.2019 r.

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę na rzecz remontów i inwestycji, a  także ofiary indywidualne na kinkiety do konkatedry. Na fundusz remontowy podczas ostatniej tacy zebrano 7800 zł.
  3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi; 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie; 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi; 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.
  4. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia w Wielkich Oczach odbędą się dożynki powiatowe. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 13.00. Dożynki Gminne odbędą się 1 września w Dąbkowie i Opace.
  5. „Exodus Młodych” czyli spotkanie młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej rozpocznie się we wtorek  20 sierpnia w Zwierzyńcu i trwać będzie do piątku. Hasło spotkania to słowa “Oblubienica i Duch”. Gościem specjalnym będzie ks. John Bashobora. Szczegóły dotyczące programu Exodusu Młodych na stronie exodusmlodych.pllub u ks. Sławomira.
  6. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  7. W piątek o godz. 19.00 ostatni podczas tegorocznych wakacji koncert organowy. Z recitalem wystąpi Marek Kudlicki, któremu towarzyszyć będzie Dominika Zamara. Pani Dominika Zamara to sopranistka, śpiewająca na scenach operowych, salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie, ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym. Warto przyjść i przeżyć piękne chwile w naszej konkatedrze przy muzyce najwyższej klasy.
  8. W sobotę, 24 sierpnia, wyruszy z Zamościa spod Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II do Sanktuarium w Krasnobrodzie VI Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych.
  9. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcam do nabycia także Gościa Niedzielnego i innych tytułów.

 

Wszystkim będącym  na wakacje i urlopach oraz wszystkim wam tu zgromadzonym  życzymy Bożego Błogosławieństwa!

Zawierzmy każdy dzień nadchodzącego tygodnia Matce Bożej: Pod Twoją obronę…