Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna
19.05.2019 r.
 1. Dziś w V Niedz. wielkanocną kończymy Tydzień Modlitw o Powołania. Dziękujemy za modlitwę 30 dniową odprawioną w intencji kapłanów. O tę modlitwę nadal prosimy. Nie ustawajmy też w modlitwie o powołania z grona tegorocznych maturzystów do stanu duchownego i zakonnego. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. Są one przeznaczone na opłatę rachunków i na remont domu przy ul. Kościuszki – domu Akcji Katolickiej gdzie mieszkają siostry Józefitki. W domu tym trwają prace związane z wymianą stropu i klatki schodowej.
 1. Dzisiaj w naszej parafii podniosła doroczna uroczystość I Komunii św. To ważne wydarzenie – przyjęcie po raz pierwszy Jezusa Chrystusa w Eucharystii – przeżyje (przeżyło) 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium modlitwą zawierzenia dzieci Matce Bożej oraz błogosławieństwem. Po przejściu do konkatedry rozpocznie się msza św. pierwszokomunijna.
  Od poniedziałku rozpocznie się biały tydzień.
 2. Za tydzień w naszej parafii uroczystość rocznicy I Komunii św. Msza św. rocznicowa o godz. 11.00. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w piątek i w sobotę o godz. 17.15.
 3. Trwa miesiąc maryjny. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30 i przy figurach przydrożnych.
 4. Dziś w Baszni odpust ku czci św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
 5. W najbliższy czwartek nasza młodzież przygotowująca się do bierzmowania uda się na doroczną pielgrzymkę bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej do Tomaszowa Lubelskiego.
 6. W przyszłą niedzielę świętować będziemy Dzień Matki. Msza św. w intencji wszystkich mam o godz. 11.00. Parafia św. Karola zaprasza na spotkanie integracyjne z koncertami organowymi od godz. 15.00.
 7. Dzisiaj Europejska Noc Muzeów. Dyrektor Muzeum Kresów zaprasza na wydarzenia kulturalne do muzeum już od godz. 11.00. Zakończenie w nocy o godz. 24.00. Wstęp i zwiedzanie bezpłatne.
 8. Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie zaprasza na recital pianistyczny DIANY ŁANI z Akademii Muzycznej w Łodzi, który odbędzie się 24 maja – w piątek o godzinie 17. 00 w sali koncertowej.Jak zwykle – wstęp wolny!
 1. W najbliższy czwartek 23 maja br. nasze miasto odwiedzi Prezydent Rzeczpospolitej p. Andrzej Duda. To wielkie wydarzenie dla naszego miasta. Po raz pierwszy głowa Państwa przybędzie do Lubaczowa. Wizyta Pana Prezydenta jest na zaproszenie powiatu, który świętuje w tym roku XX lecie swojego funkcjonowania. Program wizyty obejmuje spotkanie z samorządowcami z powiatu lubaczowskiego oraz spotkanie
  z mieszkańcami o godz. 17.00. Pan Prezydent przybędzie także do Sanktuarium do Matki Bożej na chwilę osobistej modlitwy i złoży kwiaty na grobie ks. kard. Władysława Rubina. W związku z tym, że będą utrudnienia komunikacyjne w obrębie Rynku i ulic przyległych do kościoła, msza św. wieczorna będzie o godz. 19.00. W czasie tej mszy św. w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i Pana Prezydenta. Po mszy św. nabożeństwo majowe.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także bezpłatny egzemplarz Głos Roztocza.

 

Wszystkim życzymy dobrej, błogosławionej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia.