OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2019 r.

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas w którym Kościół przeżywa Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Procesja dookoła kościoła o godz. 11.00. Po mszy św. spotkanie z rodzicami i dźećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Gorzkie Żale o godz. 15.00.
  2. W naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Tomasz Źwiernik – kapelan więzienia w Zamościu. Zakończenie rekolekcji jutro spowiedzią wielkopostną. Spowiedź od godz. 8.30 do 12.00 i od 14.30 do 18.00. Msze św. w dniu jutrzejszym z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Msze św.  w Dąbkowie o godz. 14.00 w Dąbrowie o 15.00. Jutrzejszymi ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność rekolekcjoniście za jego posługę Słowa.
  3. Dzisiejsza Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Diecezjalne obchody w Tomaszowie Lubelskim rozpoczną się o godz. 15.00. O 16.00 msza św. odprawiana przez Biskupa M. Rojka. PO mszy św. okolicznościowy koncert.
  4. Przed nami Wielki Tydzień. Spowiedź i Komunia św. świąteczna chorych i starszych w domach, będzie we wtorek od godz. 14.00. Osoby te można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

T R I D U U M  P A S C H A L N E:

Wielki Czwartek – Msza Krzyżma św.  w katedrze zamojskiej o godz. 10.00.  Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 22.00. W Wielki Czwartek po wieczornej Liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej będziemy mieli okazję podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy w intencji jednego kapłana.

W tym celu należy w Wielki Czwartek odebrać przy wyjściu z kościoła obrazek – intencję, na której znajdziemy imię oraz rok święceń księdza. Tam też znajduje się stosowna modlitwa oraz wskazówki dotyczące przebiegu modlitwy. Jako kapłani o tę modlitwę prosimy w tak ważnym dla nas dniu i z serca za nią dziękujemy. Gdyby ktoś chciał, to może taką intencje odebrać również dzisiaj, w zakrystii u ks. Sławomira. 

  1. Wielki Piątek – Przez cały dzień adoracja pana Jezusa w ciemnicy. Droga Krzyżowa dookoła kościoła o godz. 12.00. O godz. 16.30 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia wraz z koronką.  Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 17.00.  Ofiary złożone podczas adoracji przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Nabożeństwie całonocna adoracja przy Bożym Grobie.  Grupy Modlitewne, Żywy Różaniec,  Ruchy i Stowarzyszenia prosimy o podjęcie adoracji w  wyznaczonych terminach. Również wyznaczone są godziny adoracji dla mieszkańców z poszczególnych ulic i osiedli. Lista na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń. Harcerzy i młodzież ze Strzelca prosimy o podjęcie straży honorowej przy Bożym Grobie. W Wieli Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. W Wielki Piątek odbędzie się Roztoczańska Droga Krzyżowa. W tym roku wyruszy z Brusna Nowego ok. godz. 8.00 i szlakiem krzyży i kapliczek dotrze do pustelni św. Brata Alberta w  

Wielka Sobota Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. O godz. 7.00 uroczysta Jutrznia z Liturgii Godzin. Poświęcenie pokarmów: w Sanktuarium od 9.00 do 12.00 co pół godziny, następnie o 13, 14 i 16. Na Mazurach o 10.00, w Dąbrowie o 10.30 i w Dąbkowie o 11.00.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 przed konkatedrą obrzędem poświęcenia ognia. Liturgii przewodniczył będzie Bp. Marian Rojek – Pasterz Diecezji. Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami – paschalikami.

Wielkanoc    Uroczystą procesję REZUREKCYJNĄ, którą poprowadzi ks. Biskup Mariusz Leszczyński  rozpoczniemy o godz. 6.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 5.30. Zwracamy się z prośbą do grup modlitewnych oraz stowarzyszeń o przygotowanie feretronów, chorągwi i sztandarów na procesję. Słowa serdecznego zaproszenia kieruję do naszego chóru Canzone  oraz orkiestry dętej z prośbą o uświetnienie uroczystości, zapraszamy Rycerzy Kolumba o asystę w czasie w procesji. Pozostałe msze św. w Wielkanoc o godz. 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00

  1. Pozostałe ogłoszenia. W zakrystii można nabyć świece i paschaliki oraz czekoladowe baranki rozprowadzane przez Caritas w cenie od 5 zł.
  2. W najbliższą środę po mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  3. Trwają jeszcze zapisy na Roztoczańską Drogę Krzyżową, która odbędzie się w Wielki Piątek.
  4. Przy stoliku pod chórem można zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika “Niedziela” i ”Gościa Niedzielnego”.