OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Laetare – 31.03.2019 r.                               

 

 1. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza św.
 2. O godz. 13.00 msza św. kolędowa w intencji parafian ofiarodawców, darczyńców, którzy złożyli swoje ofiary w czasie wizyty duszpasterskiej. Za tydzień msza św. po Gorzkich Żalach w intencji parafian ofiarodawców z Dąbkowa i Dąbrowy.
 3. Dzisiaj o godz. 16.30 kolejny film na Wielki Post „GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY”. Film „Gdy budzą się demony” zainspirowany został życiem Josemarii Escrivy, współczesnego świętego, twórcy Opus Dei, organizacji Kościoła katolickiego, uczącej, że codzienne życie może być drogą do świętości.
 4. Jutro 1 kwietnia w rocznicę ślubów Króla Jana Kazimierza w naszej konkatedrze wyjątkowe wydarzenie. Gościć będziemy w naszej parafii Telewizję Trwam i Radio Maryja. Radio i Telewizja transmitować będą na żywo z naszego kościoła mszę św., której przewodniczył będzie J.E. ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Msza św. odprawiana będzie w intencji Kościoła i Ojczyzny oraz dzieł, które prowadzą Ojcowie Redemptoryści. Porządek jutrzejszych wydarzeń będzie następujący:

godz. 16.30 – Spotkanie Przyjaciół Radia Maryja z Ojcem z Torunia –  sala teatralna w podziemiach konkatedry,
godz. 17.30 – „Śluby Króla Jana Kazimierza” – program artystyczny w wykonaniu  Teatru  Arka    Lwowska oraz Zespołu KRESY,  w reż. Ks. Józefa Dudka – Konkatedra,

godz. 18.00 – Modlitwa Anioł Pański a następnie Eucharystia,

godz. 21.30 – Rozmowy niedokończone w  Radiu Maryja  – „Aktualność ślubów króla  Jana Kazimierza z 1 kwietnia 1656 r.”

Serdecznie wszystkich zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie dla naszej parafii i naszego Sanktuarium, tym bardziej, że telewizja TRWAM pierwszy raz na żywo dokona transmisji mszy św. z naszego kościoła (Radio było w 2000 roku). Po latach  znowu w Polsce i w świecie będą mogli nasi rodacy zobaczyć naszą konkatedralną świątynię i nasze Sanktuarium.  Z tej też okazji dzisiaj do skarbony można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów transmisji i na wsparcie Radia Maryja.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek msza św. rano o 7.00, po niej droga krzyżowa, o godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży szkolnej a po niej msza św. O godz. 17.30 droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Po nabożeństwie Msza św. i adoracja pierwszopiątkowa.
 2. W Dąbkowie spowiedź od 14.45, msza św. o 15.00 (po mszy św. droga krzyżowa), w Dąbrowie spowiedź od 15.45, msza św. o godz. 16.00 (po mszy św. droga krzyżowa). Zachęcamy gorąco do jeszcze liczniejszego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w nabożeństwach wielkopostnych.
 3. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. wieczornej z różańcem i modlitwami o uzdrowienie.
 4. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Już dzisiaj zapowiadamy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątek 12 kwietnia droga krzyżowa ulicami miasta Lubaczowa. Spowiedź rekolekcyjna w parafii św. Karola w najbliższy wtorek.
 6. Zwracamy się z prośbą do grup modlitewnych, Róż Różańcowych i indywidualnych ofiarodawców o składanie dobrowolnych ofiar na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Ofiary składać można w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę wolontariusze Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie będą po każdej Mszy św. zbierać ofiary do puszek tzw. Jałmużnę Wielkopostną. Ofiary zebrane będą przeznaczone na wsparcie seniorów, osób samotnych i chorych.
 8. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Gość Niedzielny.