OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.03.1019 r. 

 

 1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Kazania w tym roku głosi ks. Sławek. Po nabożeństwie msza św. bez kazania.
 2. Dzisiaj kończy się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy w dalszym ciągu do wielkopostnej abstynencji osobistej oraz do modlitwy wynagradzającej za grzechy alkoholizmu w naszym narodzie także do modlitwy z prośbą o uwolnienie z tego nałogu naszych bliskich czy znajomych. Deklaracje podjęcia trzeźwości w Wielkim Poście są na stoliku z prasą religijną i na bocznym ołtarzu w sanktuarium. Deklaracje wypełnione składamy w zakrystii gdzie jest księga trzeźwościowa.
 3. Dzisiaj o godz. 16.30 w sali teatralnej wyświetlony będzie film „Dwie korony – święty jakiego nie znał świat”. „Dwie Korony” to film o św. Maksymilianie Kolbe, wyjątkowym człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało”. Zapraszamy do wspólnego oglądania. Wstęp bezpłatny. Za tydzień film „GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY”.
 4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 7.00, 16.30 dla dzieci szkolnych i o godz. 17.30. W niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Msze św. w Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Po mszy św. Droga Krzyżowa. Zachęcamy do jak najczęstszego odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich  Żali, aby w ten także sposób zyskiwać odpusty zupełne.
 5. Zachęcamy aby w wielkim Poście włączyć się w modlitwę różańcową, którą codziennie o godz. 17.30 prowadzą Róże Różańcowe. Od dzisiaj Nowenna do św. Józefa przed mszą św. o godz. 18.00.
 6. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy Mariusza Mądrzaka z Zamościa – muzyka ,wokalistę, autora tekstów, związanego z wydarzeniami w diecezji zamojsko-lubaczowskiej lubaczowskiej takimi jak Exodus Młodych, Koncert Uwielbienia na Rynku w Zamościu czy Jezus na Wschodzie. Udział Mariusza Mądrzaka na liturgii mszy św. w przyszłą niedzielę będzie jednocześnie wprowadzenie do rekolekcji młodzieżowych i uczniów szkoły podstawowej w naszej parafii. Rekolekcje rozpoczną się w poniedziałek 18 marca.
 7. W tym tygodniu dobiegły prace związane z remontem i wymianą okien w sanktuarium. Zachęcamy do obejrzenia wykonanych prac w ramach których wymienione witraże i wstawione okna. Na witrażach środkowych wstawiono symbole czterech ewangelistów a w witrażach w okrągłych oknach herby Polski z roku 1918 i z roku 2018 na upamiętnienie stulecia odzyskania niepodległości. Dopełnieniem będzie witraż nad drzwiami wejściowymi do sanktuarium przedstawiający Boskie Serce Jezusa. Raz jeszcze dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na poczet tych prac. Bóg zapłać.
 8. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes– Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
 9. Za tydzień Ruch Światło-Życie będzie przeżywał rejonowy dzień wspólnoty. Rozpoczęcie o godz. 15.00 uczestnictwem w Gorzkich Żalach i Mszy Świętej. Około godz. 16.30 spotkanie w Domu św. Zygmunta Gorazdowskiego.
 10. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Poświęcenie oraz rozdanie modlitewników.
 11. 5 kwietnia z Lubaczowa wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Celem będzie kościół franciszkanów w Horyńcu. EDK polega na przejściu nocą w milczeniu w osobistej modlitwie ok. 43 km. Zapisy przez stronę internetową edk.org.pl , tam też szczegółowa mapa trasy i teksty rozważań do Drogi Krzyżowej.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety pod chórem.
 13. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli.