OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.02.1019 r.       

 1. Dziś w IV Niedz. zw. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00. Dzisiaj jest możliwość po każdej mszy św., zapisania się do Żywego Różańca. Kto może należeć! Każdy, bez względu na wiek, kto dobrowolnie złoży deklarację przystąpienia do Róży Różańcowej i wobec Proboszcza lub Zelatora zobowiąże się odmawiać codziennie jeden dziesiątek różańca w intencjach wskazanych przez Kościół
  i opiekuna Żywego Różańca w parafii. Jakie są korzyści przynależenia! Członkowie róż różańcowych, „połączeni, tak jak paciorki w różańcu, tworzą zjednoczoną na modlitwie wspólnotę ludzi dążących do wspólnego celu… Dzięki skupieniu wokół Maryi i modlitwy różańcowej, zbliżają się do Boga. Dalej w statutach Żywego Różańca czytamy – „Przynależność do Żywego Różańca daje poczucie wspólnoty: już nie sam wołam do Boga, ale czynimy to razem, także wtedy gdy modlimy się osobno w swoich domach. Daje możliwość aktywnego włączenia się w życie Kościoła. Przyczynia się do rozwoju życia duchowego poprzez stałą formację w comiesięcznych spotkaniach. Sprawia, że otrzymuję duchowe i modlitewne wsparcie w chwilach radosnych i smutnych, na czas choroby i śmierci. Zacieśnia więzy przyjaźni i wyzwala poczucie troskliwości i odpowiedzialności za współczłonków zarówno w różach męskich, jak i żeńskich. Członkowie Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny osiem razy w roku. Czciciele Maryi na pewno nie będą zapomniani przez Jej Syna, On będzie ich wspomagał tu na ziemi, a potem przyjmie do swego Królestwa”.
 2. We wtorek wspomnienie św. Agaty. Po mszy św. porannej i wieczornej poświęcenie wody i soli.
 3. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy w intencji powołanych do służby kapłańskiej i zakonnej oraz o nowe powołania.
 4. W najbliższy piątek, drugi piątek miesiąca, o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami rocznymi.
 5. W przyszłym tygodniu, we wtorek 12 lutego w konkatedrze odbędzie się X Powiatowo – Dekanalny Dzień Chorego. Uroczystą mszę św. w intencji chorych i wszystkich opiekujących się chorymi odprawi ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Szczegółowy program będzie podany za tydzień.
 6. Za tydzień o godz. 13.00 msza św. kolędowa w intencji ofiarodawców z ul. Dąbka, ul. Sportowej, ul. Polnej, ul. Zbożowej i w intencji mieszkańców Hurcza.  Dzisiaj raz jeszcze składamy serdeczne podziękowanie za ofiary kolędowe na potrzeby parafii, także za te ofiary złożone w ostatnim czasie z ul. Sobieskiego – 2310 zł i z ul. Walecznych, Żelichówki i Cichej – 1310 zł. Razem w tym roku  z kolędowania zebrano prawie 40 tyś zł. Dzięki tym ofiarom oraz ofiarom z opłatków mogliśmy w minionym tygodniu zakończyć prace związane z dociepleniem stropu na poddaszu domu parafialnego (koszt ok. 27 tyś.), zamontować klimatyzatory – w konkatedrze z funkcją grzania i osuszania powietrza (koszt  20 tyś. zł) oraz zapłacić drugą ratę za okna do sanktuarium (33 tyś.). Prace (jak aura pozwoli) rozpoczną się w najbliższym czasie. Opłacone zostały też rachunki za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego 9,5 tyś. zł. Za hojność serca niech wszystkim darczyńcom Bóg błogosławi.
 7. Z okazji Święta Zakochanych – w piątek – 8 lutego o godzinie 11.30 odbędzie się w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie spotkanie „W kręgu rozważań o miłości…” 
 8. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu.
 9. W ostatnim czasie do wieczności odeszli z naszej wspólnoty: Genowefa Kalinowska, Kazimiera Kinach i Joanna Szczybyło. Dobry Jezu ……
 10. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli zawierzają opiece Matki Bożej Łaskawej i św. Michała Archanioła.