OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedz. zw. – 27 stycznia 2019 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela stycznia. Także ostatnia niedziela, gdzie w kościele jest jeszcze wystrój bożonarodzeniowy.
 2. Dziś o godz. 00 w Sali Teatralnej w podziemiach konkatedry rozpocznie się XI Przegląd Zespołów Kolędniczych Herody 2019. Gościem specjalnym będzie Zespół Śpiewaczy „Cztery Pory Roku” z Oleszyc”. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknych widowisk i posłuchania kolęd. Zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi do wspólnego spędzenia dzisiejszego popołudnia.
 3. W dniu wczorajszym zakończyła się wizyta duszpasterska. Gdyby jeszcze ktoś chciał zaprosić księdza do domu na modlitwę kolędową i błogosławieństwo rodziny, ponieważ nie było nikogo w domu w wyznaczonym terminie, to jest taka możliwość dzisiaj po południu. Zgłoszenia w zakrystii.

Dziś chcemy podziękować wszystkim rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach i z którymi mogliśmy razem się modlić. Dziękujemy za zainteresowanie sprawami Parafii i Kościoła. Cieszymy się, że w wielu rodzinach jest duch optymizmu i nadziei. W tym roku było to szczególnie odczuwalne. Są pewne jaskółki nadziei, że zmienia się wieloletni trend wyjazdów z naszego miasta za granicę w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Są młode małżeństwa, które już wróciły, bądź mają zamiar w najbliższych latach powrócić do Ojczyzny i do Lubaczowa.  

Dziś także składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii oraz dla kolędujących kapłanów, na miarę swoich możliwości. Ten datek z waszej strony jest formą wdzięczności za naszą stałą dyspozycyjność i gotowość  śpieszenia z posługą kapłańską w kościele, w kancelarii, w konfesjonale i w udzielaniu każdej posługi kapłańskiej. Także, tak to odbieramy, podziękowaniem za pracę i zaangażowanie w prowadzenie grup modlitewnych i w pracę z dziećmi i młodzieżą. Tymi otrzymanymi ofiarami dzielimy się także z parafią i z potrzebami diecezji. Ze swej strony raz jeszcze zapewniamy was o stałej naszej modlitwie za was i o tym, że wspólnie chcemy dzielić z wami wasze troski.

 1. W piątek, przypada pierwszy piątek miesiąca. Jak każdego miesiąca odwiedzimy chorych z komunią św. przed południem. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Po Mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe dla Rycerzy Kolumba i dla sympatyków, których serdecznie zapraszamy.
 2. 2 lutego w sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd. Msze św. z poświęceniem gromnic
  o godzinie: 7.00; 9.00; 11.00 i o 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie Msze św. tak jak w niedzielę. Po Mszy św. wieczornej adoracja pierwszo sobotnia z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie.
 3. W sobotę dzień modlitwy w intencji Biskupa Mariana Rojka z racji 13 rocznicy święceń biskupich.
 4. 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zechciejmy w tym dniu modlitewnie i materialnie wesprzeć zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest codzienna modlitwa za cały Kościół i za każdego z nas. Ofiary będzie można złożyć do skarbon wystawionych przy drzwiach konkatedry.
 5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00. Na mszę św. i zmianę serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zapisać do Żywego Różańca a szczególnie tych, którzy wyrazili deklarację podczas wizyty duszpasterskiej.
 6. Na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń zamieszczone są terminy mszy św. w intencji parafian ofiarodawców i w intencji kolędujących na potrzeby parafii. Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękuję.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Wykłady poprowadzą doradcy z poradni rodzinnej. Zapisy droga mailową. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 8. Wspólnota Oazy z naszej parafii organizuje wyjazd na trzydniową Oazę Modlitwy w terminie 8 -10 lutego. Zapisy do najbliższego piątku.
 9. Zachęcamy małżeństwa do włączenia się w działalność nowo powstającej wspólnoty, którą jest „Domowy Kościół”. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, a pierwsze spotkanie organizacyjno-informacyjne odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w Domu Świętego Zygmunta Gorazdowskiego. Szczegółowe informacje u ks. Marka lub siostry Andrzei.
 10. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Simonem Lavee Łukawieckim, które odbędzie się 31 stycznia w czwartek o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych. Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów XI Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” .
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia zawierzając opiece Matki Bożej. Pod Twoją ..