Ogłoszenia Duszpasterskie  –  Niedziela św. Rodziny – 6.01.2019 r.

 1. Dziś niedziela 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego– Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej mszy św. Kreda do pobrania jest na stoliku przy szopce a ofiary składane są na pomoc kościołowi w potrzebie. Taca na misje.  Tradycyjnie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Program orszaku jest następujący: O godz. 9.30 msza św. orszakowa, którą uświetni swoim występem Zespół KRESY. Po Mszy św. z konkatedry wyruszy orszak ze Święta Rodziną i zespołem na Rynek. Orszak z Trzema Królami na koniach z kościoła św. Karola Boromeusza przybędzie na Rynek ok. 10.45. Po powitaniu orszaku na Rynku program przygotowany przez Teatr Małych Form a następnie wspólne kolędowanie. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania.
 2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna się tydzień modlitwa za kościół prześladowany. Na mszy św. o godz. 8.00 Rycerze Kolumba, którzy są organizatorami tej modlitwy, uroczyście wniosą obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych do konkatedry. Po każdej mszy św. wspólna modlitwa. Po mszy św. wieczornej odmówimy część bolesną Różańca w intencji wszystkich chrześcijan, którzy cierpią prześladowanie. Każdego dnia zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 7.30 i o godz. 15.00, zaś o godz. 17.30 na modlitwę różańcową za Kościół prześladowany.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu:
7.01.Poniedziałek15.15Os. Jagiellonów 5,5a,9
8.01.Wtorek9.00Ul. Mazury Boczna, Stare Mazury (Za Laskiem)
15.15Ul. Unii Lubelskiej (1 Ks. Od Ul. Wyszyńskiego), Bl. Gazowniczy (1 Ks.),

Ul. 3 Maja ( 2 Księży Od Rzeki), Ul. Handlowa

9.01.Środa15.15ul. Słoneczna (od strony Wyszyńskiego);  ul. Kochanowskiego, ul. Matejki, ul. Prusa, ul. Kraszewskiego
10.01.Czwartek15.15ul. Wyszyńskiego, ul. Rzemieślnicza, ul. Rzeczna, Partyzantów (4 księży)
11.01.Piątek15.15ul. Sobieskiego, ul. Lipowa, ul. Ostrowiecka (4 księży)
12.01.Sobota8.30Osiedle Mazury – 

1 ksiądz – ul. Mazury ( od Strony Fabryki Maszyn),  ul. Herzoga, ul. F. Mazurkiewicza,
ul. Gołuchowskiego, ul. Łukasiewicza, blok Weterynarii

1 ksiądz – ul. św. Huberta, ul. Wrzosowa, ul. Poziomkowa, ul. L. Białego,
ul. Andrzeja Węgierskiego, ul. Pakosława, ul. Opolczyka, ul. Kasztelańska, ul. Zibura,

1 ksiądz – ul. Jeziorańskiego, ul. Królowej Jadwigi, ul. Sieniawskiego, ul. Tarnawskiego,

1 ksiądz – ul. Wierzbowa, ul. Jaworowa, ul. Brzozowa, ul. Akacjowa,

od godz. 13.30 – ul. Jarzębinowa, ul. Klonowa, 

 1. Przypominamy, że w dni gdy księża będą na wizycie duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna będzie po mszy porannej i po mszy św. wieczornej. W pilnych sprawach prosimy dzwonić pod numer telefonu kancelarii. Porządek kolędy jest wywieszony także w gablocie z ogłoszeniami  i na stronie i
 2. W najbliższy piątek dzień comiesięcznej modlitwy wypominkowej. O godz. 17.30 różaniec a o 18.00 Msza św.
 3. W przyszła niedzielę (13 stycznia) Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres obchodu Bożego Narodzenia.
  W tradycji polskiej podtrzymywany jest zwyczaj śpiewu kolęd i wystroju świątecznego kościołów do 2 lutego, czyli Święta Ofiarowania Pańskiego.
 4. Serdecznie zachęcamy starszych i młodszych do wzięcia udziału w DEKANALNO – POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH ”HERODY” 2019. Przegląd odbędzie się w dniu 01.2018r. w sali teatralnej w podziemiach konkatedry.  Zgłoszenia przyjmuje ks. Sławek.
 5. Ofiary na Kościół z tradycyjnego kolędowania wpłynęły z następujących ulic: Kochanowskiego, Prusa, Matejki, Kraszewskiego;  blok gazowniczy przy Unii Lubelskiej; os. Jagiellonów 5,5a,9; Norwida bl. 8; Norwida bl. 10; Norwida bl. 6 ; ul Słoneczna; ul Dąbka, Zbożowa, Polna i Sadowa; ul. Krasińskiego bl. 14, bl. 19; bl. 17; ul Kurierów AK i Kościuszki nieparzyste do Zespołu Szkół.  Bóg zapłać wszystkim za hojność, życzliwość i zrozumienie. Kolędującym za trud
  i poświęcony czas. Zachęcam parafian z pozostałych ulic do kolędowania na ten cel. Msze św. kolędowe
  o błogosławieństwo w Nowym Roku w intencji ofiarodawców odprawione będą w lutym i marcu. Terminy będą podane na stronie internetowej parafii.
 6. Zachęcamy do nabycia najnowszego wydania tygodników katolickich NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  W niedzieli relacja ze spotkania ze św. Mikołajem w naszej konkatedrze. Cena 5 zł.

Modlitwa za chrześcijan prześladowanych

 

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości, pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci, którzy z powodu swej wiary są prześladowani.

Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością, aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność, a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie.

Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia.

Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Pod Twoją obronę……