Ikona odwiedzi konkatedrę.

W parafii konkatedralnej w niedzielę 6 stycznia rozpoczyna się peregrynacja Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Obraz odwiedza parafie na całym świecie, w których obecni są Rycerze Kolumba. Rycerze Kolumba są szczególnie zaangażowani w pomoc chrześcijanom prześladowanym za wiarę. Organizują dystrybucję paczek żywnościowych, schronienie, zapewniają odzież i finansują funkcjonowanie placówek medycznych w Syrii i Iraku.

Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi. W oparciu o nią Zakon rozpoczął nowy program modlitewny w intencji chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie, który zostanie przeprowadzony na całym świecie. Także między innymi w Lubaczowie.

W parafii św. św. Stanisława BM peregrynacja odbywać się będzie w dniach od 6 do 12 stycznia. Później ikona odwiedzi kolejne parafie.

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 1,96 miliona członków. W Polsce obecni są od ponad 11 lat i liczą ponad 5,5 tys. członków działających w 105 radach na terenie 28 diecezji.