Ogłoszenia Duszpasterskie  –  Niedziela św. Rodziny – 30.12.2018 r.

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2018 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W duchu dzisiejszego listu także wypowiadamy słowa uznania wobec bardzo wielu rodzin, które składają piękne świadectwo wierności Chrystusowi w codzienności swojego życia. Rodziny i małżeństwa, które znalazły się w sytuacji kryzysu, pragniemy wzmocnić poprzez modlitwę. Dziś o godzinie 17.30 różaniec w intencji rodzin prowadzony będzie przez Rycerzy Kolumba. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w Domu św. Zygmunta rozpocznie się spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca, ruchów, grup modlitewnych i stowarzyszeń katolickich działających przy naszej parafii.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 Mszą św. w kościele św. Karola rozpocznie spotkanie opłatkowe dla uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 4. Msza św. na zakończenie Starego Roku w poniedziałek o godz. 17.00. Podziękujemy Panu Bogu za dobro, któregośmy w tym czasie doznali i przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. W kościołach dojazdowych msza św.
  o godz. 16.00.
 5. Msza św. w oczekiwaniu na Nowy Rok 2019 o godz. 23.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. We wtorek 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie będzie mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze św. odbędą się według porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto nakazane i istnieje obowiązek udziału we Mszy św.
 7. W przyszłą niedzielę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego– Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej mszy św. Taca na misje.  Tradycyjnie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Program orszaku jest następujący: O godz. 9.30 msza św. orszakowa, którą uświetni swoim występem Zespół KRESY. Po Mszy św. z konkatedry wyruszy orszak ze Święta Rodziną i zespołem na Rynek. Orszak z Trzema Królami na koniach z kościoła św. Karola Boromeusza wyruszy o godz. 10.45. Po powitaniu orszaku na Rynku wspólne kolędowanie. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania.
 8. Zwracamy się z prośbą do radnych parafialnych, Róż Różańcowych i członków grup modlitewnych oraz parafian
  z poszczególnych ulic do kolędowania i zbierania ofiar na potrzeby parafii. Na remont okien w Sanktuarium i renowację witraży. Tym którzy już kolędowali dziękujemy.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych udamy się z Komunią św. przed południem. Msze św.
  i spowiedź wg stałego porządku. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Na godz. 00 Burmistrz Miasta Lubaczowa i Dyrektor Domu Kultury w Lubaczowie zapraszają na koncert noworoczny. Koncert odbędzie się w sali teatralnej w podziemiach konkatedry. Z tej racji nabożeństwo pierwszej soboty będzie przeniesione na niedzielę, ponieważ w niedzielę mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych organizowana przez Rycerzy Kolumba. Po Mszy św. czuwanie przy obrazie do godz. 21.00.
 10. Porządek kolędy w tym tygodniu:
31.12.Poniedziałek9.00Dąbrowa,
2.01.Środa15.15Słowackiego Bl. 30,32, 
3.01. Czwartek15.15Os. Słowackiego 24, 26, 28
5.01. Sobota9.00Ul. Sportowa, Ul. Dąbka, Polna, Zbożowa, Sadowa

Przypominamy, że kolęda to przede wszystkim wizyta duszpasterska, czas na wspólną modlitwę. Prosimy o jak najliczniejszą obecność członków rodziny w czasie kolędy. Z góry dziękujemy za każdy gest życzliwości, za każdą złożoną ofiarę z racji wizyty duszpasterskiej. Podczas kolędy można złożyć imienną ofiarę na potrzeby parafii. W dni gdy księża będą na wizycie duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna będzie rano od godz. 8.00 i po mszy św. wieczornej.

 1. W niedzielę 6 stycznia o godz. 18.00 w kościele św. Karola odbędzie się koncert akordeonowy. Koncert poprzedzi Msza św. w czasie której zaśpiewa Anna Lubańska a na organach zagra Jan Bokszczanin. Szczegóły na plakatach.

Zapraszamy małżonków do odnowienia ślubowań małżeńskich zawierzając jednocześnie wszystkie rodziny Matce Bożej.