Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIII niedz. zw.   –  KONKATEDRA    –  18.11.2018 r.

 1. Kończy się rok liturgiczny, tematyka eschatologiczna to nić przewodna liturgii. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Jeżeli uwierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
 2. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę II Światowym Dniem Ubogich. Przez cały tydzień będzie można do skarbony składać ofiary na potrzeby ubogich.
 3. Dziś w naszej parafii Niedziela Radiowa. Dziękujemy ks. kanclerzowi Michałowi Maciołkowi za głoszone w naszej parafii kazania a pracownikom Katolickiego Radia Zamość za posługę przy kiermaszu katolickich książek, także książek dla dzieci, prasy, płyt i gadżetów związanych z działalnością Radia. Dochód przeznaczony jest na fundusz radiowy. W KRZ dziś wiele audycji o naszej parafii oraz transmisja mszy o godz. 11.00. Radio nadaje na częstotliwości 90,1 lub na 101,2.
 4. Dziś III niedz. miesiąca. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią do pierwszej komunii św.
 5. Nieszpory za zmarłych z modlitwą wypominkową codziennie o godz. 17.30. W dalszym ciągu można składać kartki wypominkowe jednorazowe i roczne.
 6. W czwartek na wypominki zapraszamy społeczności naszych szkół. Będziemy modlić się nieszporami o godz. 17.30 i w czasie mszy św. o 18.00 za zmarłych nauczycieli i pracowników szkół.
 7. W czwartek także wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Na mszy św. wieczornej naszą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy grą i śpiewem ubogacają liturgię w naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość ku czci Chrystusa Króla. Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystości diecezjalne dla KSM w Katedrze Zamojskiej w sobotę o godz. 10.00. W konkatedrze uroczystości patronalne dla KSM w niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 a dla Akcji Katolickiej o godz. 13.00.
 9. Uroczystość Chrystusa Króla jest także patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. Ks. Michał opiekun ministrantów zaprasza wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na mszę św. na godz. 11.00 ponieważ w czasie mszy św. odbędzie się specjalne błogosławieństwo dla wszystkich ministrantów oraz przyjęcie kandydatów w szeregi LSO. W tym tygodniu chłopcy od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej mają jeszcze szansa zapisać się do grona LSO.
 10. Z racji święta patronalnego KSM w sobotę organizowana jest dyskoteka dla młodych w sali teatralnej przy konkatedrze. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Koszt: 5 zł od uczestnika plus słodycze dla ubogich dzieci. Dochód z dyskoteki przeznaczony jest na organizacje paczek mikołajkowych dla ubogich dzieci naszej parafii.
 11. Od przyszłej niedzieli nasza młodzież z KSM, ze Szkolnych Kół Caritas i młodzież z innych organizacji rozpocznie zbieranie darów rzeczowych i słodyczy na paczki mikołajkowe dla dzieci z rodzin ubogich.
 1. Trwa jeszcze akcja charytatywna KSM  „Polak z sercem!” której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Szczegóły na plakacie.
 2. W sobotę od godz. 9.00 druga część kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Zajęcia prowadzić będą doradcy życia rodzinnego. 
 1. Na stoliku pod chórem najnowsza prasa katolicka. Poszukując nowych inspiracji motywujących nas do życia według wiary, sięgajmy często po prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz  czasopismo TERAZ.
 2. Na zakończenie pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim za udział w modlitwie za ojczyznę w dzień Święta Niepodległości i za dary złożone na Feretron i Koronę dla Matki Bożej Łaskawej, które są naszym WOTUM dziękczynnym za opiekę nad naszą Ojczyzną.

 

Pod Twoją obronę…….