Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedz. zw. – 11.11.2018 r. 

 1. Dziś obchodzimy Święto Niepodległości–  100. rocznicę odzyskania wolności i suwerenności naszej ojczyzny. Niech to święto da nam sposobność do refleksji nad naszym patriotyzmem. Zapraszamy na uroczystą Mszą świętą w intencji ojczyzny, która będzie odprawiona w konkatedrze o godz. 12.00 przez J.E.Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Pamiątką obchodów jubileuszu odzyskania niepodległości  będzie „złota korona dla Matki Bożej” pobłogosławiona przez Papieża Franciszka w Rzymie w dniu 2 maja br. Korona jest darem – wotum dla Naszej Pani Łaskawej od jej czcicieli. Inne pamiątki obchodzonego jubileuszu to tablica na ścianie sanktuarium i nowy krzyż ustawiony w miejscu starego krzyża, który upamiętniał obchody 50 – lecia powstania styczniowego.
 2. W programie obchodów dzisiejszego święta narodowego są także: o godz. 14.00 uroczystości wojskowe na rynku miejskim oraz o 17.00 okolicznościowy koncert w Szkole Muzycznej.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się tygodniowe Jerycho Różańcowe w intencji Ojczyzny. Dziękujemy Klubowi Inteligencji Katolickiej za XXXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, który dzisiaj dobiega do końca.
 4. Od jutra do czwartku trwać będzie w naszej parafii akcja zbierania zużytego sprzętu domowego (komputery, TV, sprzęt AGD itp.) z przeznaczeniem na pomoc dziełom charytatywnym. Sprzęt składowany będzie na parkingu przed plebanią.
 5. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” czyli dla kościołów ubogich na misjach i kościołowi prześladowanemu. 
 6. W niedzielę 18 listopada będziemy gościć w naszej parafii Katolickie Radio Zamość. W tym dniu będzie miała miejsce transmisja Mszy Świętej o godz. 11-tej z naszego kościoła oraz kiermasz katolickich książek, także książek dla dzieci, prasy, płyt i gadżetów związanych z działalnością Radia. W czasie każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na tacę oraz po mszy do puszki podczas kiermaszu na funkcjonowanie i rozwój Katolickiego Radia Zamość.
 7. Taca na potrzeby parafii będzie w ostatnią niedzielę listopada.
 8. Trwa akcja charytatywna KSM „Polak z sercem!” której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Dary żywnościowe z długim terminem ważności oraz środki czystości  można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W roku 100-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie zapominamy wyciągnąć rąk w geście wsparcia i pomocy do młodych ludzi, którzy potrzebują konkretnego wsparcia.
 9. W sobotę o godz. 9.00 rozpoczną się nauki przedślubne (katechezy) dla narzeczonych z dniem skupienia. Zapisy w kancelarii, drogą e-mailową lub telefonicznie.
 10. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 11. Zachęcamy do nabycia czasopism katolickich. W Niedzieli wywiad z p. Prezydentem Andrzejem Dudą a w dodatku diecezjalnym m.in. relacja z festiwalu organowego w Lubaczowie. Jest jeszcze do nabycia nowy numer czasopisma TERAZ wydawanego przez KIK.
 12. Modlitwa za Ojczyznę Piotra Skargi

 

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana
naszego. Amen