Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX  niedz. zw.  – 09.X.2018 r. 

 1. Dziś w całej Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem “Promieniowanie ojcostwa”. Zbiórka ofiar na Papieski Fundusz Stypendialny. Na dzisiejszy Dzień Papieski przygotowanych zostało wiele wydarzeń. O godz. 11.00 msza św.
  z modlitwą za młodzież. O godz. 13.00 mszą św. odprawioną przez ks. Dziekana Witolda Batyckiego rozpoczniemy VII Regionalny Przegląd Chórów – Pieśni Maryjne. O godz. 16.00 koncert zespołu Capella All’antico z Zamościa. Artyści na starodawnych instrumentach i w starodawnych dworskich strojach wykonają wyjątkowe starodawne utwory. Ok. 17.00 planowane jest ogłoszenie wyników tegorocznego przeglądu chórów. O  00 –  Apel Papieski przy krzyżu na stadionie.  
  O godz. 20.30 – Marsz z zapalonymi  lampionami drogą papieską do Sanktuarium. Po Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele św. Karola Boromeusza. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wydarzeniach.
 2. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00, a wciągu tygodnia o godz. 16.00. Dla pozostałych wiernych codziennie o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj 14 października przypada dzień modlitwy w intencji pracowników oświaty. W związku z bogatym programem dnia dzisiejszego, nauczycieli i pracowników szkół zapraszamy jutro na godz. 17.30 na modlitwę różańcową prowadzoną przez nauczycieli w ich intencji i na mszę św. o godz. 18.00. Już dziś składamy nauczycielom najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Łaskawej.
 4. We wtorek 16 października przypada 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólne obchody tej rocznicy. W programie o godz. 30 –  różaniec św. ze św. Janem Pawłem II. Następnie msza św. dziękczynna, a o godz. 19.00 – wieczór uwielbienia dla Św. Jana Pawła II pt. „Santo, Santo, Santo”
  w wykonaniu dzieci i młodzieży w reż. Andrzeja Kindrata i Grażyny Bielec.
 5. W tym dniu także nasza młodzież z LO będzie miała swój Szkolny Dzień Papieski.
 6. W czwartek wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Tradycyjnie w tym dniu modlić się będziemy w intencji Służby Zdrowia
  w czasie nabożeństwa różańcowego i w czasie mszy św. o 18.00
 7. W piątek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dzień modlitw w intencji Solidarności, której patronuje bł. ks. Jerzy. Po mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy z relikwiami w Sanktuarium.
 8. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na prace renowacyjne figur kamiennych z bramy sanktuaryjnej. Nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie wniosku na termomodernizację obiektów parafialnych, zamówiona została wycena okien do sanktuarium, które zechcemy założyć jeszcze w tym roku, aby uszczelnić obecne okna witrażowe
  i przez to zapewnić lepsze możliwości ogrzewania sanktuarium w zimie.
 9. W przyszłą niedzielę w związku z rozpoczęciem tygodnia misyjnego można będzie także wesprzeć s. Natanę, która pracowała w naszej parafii a obecnie pracuje w Kurytybie (Brazylii). Siostra posługuje tam w przedszkolu i prosi nas o pomoc w jego wyposażeniu. Składając ofiarę będzie można poczęstować się ciasteczkiem przygotowanym przez Grupę Modlitewną św. Józefa.
 10. W najbliższym tygodniu w naszych szkołach będzie prowadzona akcja “DAR SERCA – dla dzieci z Ukrainy”. Wolontariusze Caritas będą zbierać słodycze oraz środki czystości. Zachęcamy dorosłych, a także dzieci i młodzież do włączenia się w pomoc potrzebującym rówieśnikom mieszkającym na Ukrainie.
 11. Spotkania Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej w każdy piątek o godz. 16.30. W Dąbkowie spotkania Dzieci Bożych
  w piątek o godz. 17.00. Spotkania Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.
 12. Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie zaprasza na koncert z cyklu “Mała Filharmonia” w wykonaniu kwartetu smyczkowego ze Lwowa, który odbędzie się 17 października – w środę o godzinie 17. 00 w sali koncertowej.
 13. Również w Szkole Muzycznej w dniach 20-21 października odbędzie się 18. Festiwal Patriotyczny ”Bogu i Ojczyźnie” organizowany przez Stowarzyszenie Narodowo Patriotyczne ROTA. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 17.30.
 14. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”
  oraz “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym, a w nim wiele ciekawych artykułów i wspomnień o św. Janie Pawle II.
  W zakrystii do nabycia kalendarze Radia Zamość i kalend. rolnicze na 2019 r. w cenie 6 zł.
 15. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli. Na zakończenie pomódlmy się w intencji naszej Ojczyzny
  w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych w przyszłą niedzielę. Niech bóg błogosławi wszystkich, którzy pragną wziąć odpowiedzialność za losy naszej małej ojczyzny, a Duch Święty niech oświeca głosujących.

Pod Twoją obronę….