Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV  niedz. zw.  16.09.2018 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Posłuchajmy słów apelu kierowanego dziś do wiernych naszej diecezji przez dyrektora Katolickiego Radia Zamość księdza Sylwestra Zwolaka: ”Dziś,
  w Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu, który obchodzimy w Kościele w Polsce, a zarazem w Dniu modlitw w intencji ludzi służących w środkach społecznego przekazu, ośmielamy się prosić o  wsparcie dla naszej diecezjalnej rozgłośni. Przede wszystkim potrzebujemy modlitwy, aby nasze Katolickie Radio Zamość mogło dalej istnieć, służyć słuchaczom i we właściwy sposób spełniać swoją misję. Z serca dziękujemy także za pomoc materialną, której od lat doświadczamy od naszych diecezjan, a także za ofiary, które dziś zostaną złożone do puszek. Z naszej strony również zapewniamy o codziennej modlitwie w intencji naszych ofiarodawców, w sposób szczególny podczas wieczornej Mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18:00, transmitowanej na naszej antenie. Z serca dziękuję wszystkim słuchaczom i ofiarodawcom Katolickiego Radia Zamość, zachęcając do współtworzenia i słuchania diecezjalnej rozgłośni – Radia Dobrych Wiadomości”.
 2. Ofiary na potrzeby radia można dziś składać do skarbon ustawionych przy wyjściu z kościoła.
 3. W dniu dzisiejszym, w trzecią niedzielę miesiąca, na tacę zbierane są ofiary na opłatę rachunków oraz pokrycie kosztów prac i remontów prowadzonych przy kościele. Bóg zapłać za każda złożoną ofiarę.
 4. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi, które w maju przyszłego roku pragną przystąpić do I Komunii św. na spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.
 5. Dziś odpust w Łukawcu oraz w Dachnowie. Msze odpustowe o godz. 12.00.
 6. Jutro 17 września dzień wspomnienia bolesnego wydarzenie z 1939 roku – Sowieckiej napaści na Polskę. Z tej racji jutro na mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za i pomordowanych w czasie wojny przez sowieckich oprawców. Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godz. 9.30 w Dąbkowie modlić się będziemy za śp. Generała Stanisława Dąbka. Natomiast o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę w konkatedrze msza św. w intencji sybiraków. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod tablicą katyńską i sybiracką.
 7. W związku z 79 rocznicą sowieckiej agresji na Polskę Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Lubaczowie oraz Dom Spotkań z Historią w Warszawie zapraszają na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego poświęconą wojnie obronnej 1939 roku na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej
  i dramatycznemu rozpadowi struktur państwa polskiego na Kresach. Na prezentację zapraszamy jutro na godz. 17:00 do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.
 8. We wtorek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.  W tym roku świętujemy jubileusz 450-lecia jego śmierci. Uroczysta msza św. za młodzież o godz. 18.00. W czasie mszy św. kandydaci do bierzmowania (uczniowie z klas III Gimnazjum i uczniowie klas VIII) złożą uroczyście swoje deklaracje przystąpienia do przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. wieczór uwielbienia „Młodzież św. Stanisławowi Kostce”. Zapraszamy na te wydarzenia młodzież kandydatów do bierzmowania z rodzicami, zapraszamy uczniów szkół średnich i starszych klas szkoły podstawowej, zapraszamy rodziców i wszystkich chcących z młodzieżą uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na wspólną modlitwę i śpiew uwielbienia.
 9. W tym tygodniu w czwartek 20 września przypada 101. Rocznica urodzin ks. kard. Władysława Rubina. Po mszy św. wieczornej modlitwa przy grobie w kryptach konkatedry.
 10. W najbliższą piątek o godz. 12.00 w Sanktuarium Msza święta w intencji małżonków z naszego miasta, którzy w tym roku kalendarzowym obchodzą 50 – lecie małżeństwa.
 11. W tym tygodniu czcimy: w piątek św. Mateusza Apostoła, w sobotę bł. Bernardynę Jabłońską, naszą rodaczkę. Z tej racji w Pizunach uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę o godz. o godz. 15.00.
 12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika katolickiego Niedziela oraz Gościa Niedzielnego.
  W zakrystii do nabycia są bardzo wartościowe kalendarze rolnicze ścienne i książkowe.