Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII  niedz. zw. 10.09.2017 r.  KONKATEDRA

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII niedz. zw. Dzień dzisiejszy jest też diecezjalnym dniem dziękczynienia za tegoroczne plony. Dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie. Nasz dekanat reprezentuje delegacja z Dąbrowy
  z dwoma wieńcami. W Krowicy zaś o godz. 13.00 rozpocznie się Gala Myśliwska.
 2. Taca dzisiejsza na potrzeby Seminarium. Dziękujemy al.  Damianowi za pomoc i posługę podczas mszy św.
 3. Dziś o godz. 19.00 w Domu św. ks. Zygmunta spotkanie formacyjne dla Rycerzy Kolumba.
 4. Od dziś przeżywamy VII Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy oraz refleksji podczas mszy świętych wieczornych. W sposób szczególny w poniedziałek będziemy się modlili za uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, we wtorek za Przedszkola (dla nich będzie specjalna msza św. o godz. 10.00 w konkatedrze), w środę za Liceum Ogólnokształcące, w czwartek za Zespół Szkół Jana Pawła II, w piątek za uczniów Zespołu Szkół im. Gen. Józefa Kustronia. Serdecznie zapraszamy społeczność poszczególnych szkół na wyznaczony dzień. Przypominamy jednocześnie, że niedzielna msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej jest o godz. 11.00.
 5. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża. Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. W piątek zaś wspomnienie liturgiczne NMP Matki Bolesnej.  Za tydzień odpust w Łukawcu. Suma o godz. 12.00.
 6. W przyszłą niedzielę 17 września – na mszy św. o godz. 11.00 z racji rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę i Dnia Sybiraka modlić się będziemy za zmarłych Sybiraków oraz żołnierzy poległych na frontach II wojny światowej. Po mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą sybiraków i tablicą katyńską.
  W Dąbkowie zaś o godz. 9.30 modlić się będziemy za śp. Gen. Dąbka i za pomordowanych mieszkańców
  w czasie i po II wojnie światowej.
 7. W piątek w Zespole Szkół uroczystość patriotyczna z okazji 78 rocznicy śmierci Józefa Kustronia połączona z dniem Święta Szkoły.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary na potrzeby parafii, na opłaty rachunków i na planowane prace remontowe przy konkatedrze. Z informacji uzyskanych w Funduszu Ochrony Środowiska wynika, że wniosek naszej parafii na termomodernizację przeszedł pozytywnie kolejną ocenę formalną i merytoryczną i jest nadzieja, że będzie pozytywnie oceniony przez komisję centralną w Warszawie.
 9. Za tydzień Dzień Środków Społecznego Przekazu, dzień modlitw za media katolickie. Do puszek złożymy ofiary na rozwój Katolickiego Radia Zamość. Pragniemy zachęcić do słuchania rozgłośni katolickich – Radia Maryja i Katolickiego Radia Zamość. W Radiu Zamość nasza młodzież z Zespołu Szkół w Lubaczowie tworzy audycję DEKALOG OCZAMI ŚWIECKICH, która emitowana jest na antenie w soboty po 13.00.
 10. W najbliższą sobotę – 16 września w naszej parafii odbędzie się wieczór uwielbienia. Rozpoczęcie o godz. 19.00 odśpiewaniem Akatystu do Ducha Świętego – uroczystego hymnu zaczerpniętego z liturgii bizantyjskiej, następnie uwielbienie z udziałem zespołu Ruah Elohim. Zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną, szkół średnich, studentów a także wszystkich którzy chcą uwielbiać Pana Boga.
 11. W następną niedzielę – 17 września zapraszamy dzieci i młodzież zaangażowaną w różne wspólnoty przy naszej parafii – Oaza, Ksm, Ministranci – na ognisko, którym rozpoczniemy kolejny rok formacyjny. Zapraszamy także wszystkich młodych, którzy chcieliby zapoznać się z tymi wspólnotami lub do nich dołączyć. Jeżeli będzie sprzyjająca pogoda spotykamy się o godz. 15.50 przy kościele lub bezpośrednio w ośrodku na Mazurach.
 12. Spotkania formacyjne dla lektorów w czwartek po mszy św. wieczornej, dla KSM w piątek o 19.00.
 13. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 wyjazd pielgrzymkowy do Radecznicy dla członków Żywego Różańca. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 14. Dziś o godz. 18.00 w Kościele św. Karola kolejny koncert w ramach Lubaczowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Szczegóły na palakacie.
 15. Jutro w przychodni Rejonowej przy ul. Kopernika 1 odbędą się badania USG DOPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG narządów oraz echo serca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy sanktuarium.
 16. Zachęta do zakupienia prasy katolickiej. Warto z powodu ciekawych artykułów nabyć dziś Niedzielę, bądź Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupu czasopism.