O G Ł O S Z E N I A  –  X VIII   N i e d z i e l a   Z w y k ł a  

5.08.2018 r.

 1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych i tajemnic koronkowych po mszy św. o godz. 7.00.
 2. Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jutro: rano o 7.00 i po południu o godz. 18.00. Z racji jutrzejszego święta dziś odpust w Krowicy. Suma o godz. 12.00.
 3. W tym tygodniu będziemy wspominać w środę św. Dominika, w czwartek świętować będziemy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w piątek święto św. Wawrzyńca, a w sobotę wspominać będziemy św. Klarę.
 4. W piątek o godz. 17.30 różaniec za zmarłych z wypominkami a o 18.00 msza św. wypominkowa.
  W sobotę 11 dzień miesiąca. Nowenna przed 11 listopada z różańcem za Ojczyznę o godz. 17.30.
 5. W przyszła niedzielę 12 sierpnia wyruszy na Kalwarię Pacławską coroczna pielgrzymka na uroczystości ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Wyjazd rano o godz. 6.00 z dworca PKP. Na dworcu będzie podstawiony autokar, (w niedzielę i święta nie kursują szynobusy) który zawiezie pielgrzymów do Przemyśla i przywiezie do Lubaczowa w dniu 15 sierpnia. Koszt ok. 30 zł. Obowiązkowe zapisy w zakrystii do czwartku.
 6. Rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa do trzeźwości i abstynencji.
  W Sanktuarium przy ołtarzu Matki Bożej Lubaczowskiej wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązanie do podjęcia trzeźwości. Zachęcamy także do podjęcia 100 dniowej trzeźwości ( tyle dni pozostało do 11 listopada) w intencji Ojczyzny jako dar na 100 – lecie odzyskania niepodległości.
 7. 21 sierpnia w Zwierzyńcu odbędzie się 8 edycja spotkania ludzi młodych – Exodus Młodych 2018. Zachęcamy młodzież o udziału w tym wydarzeniu na które będzie wyjazd z naszej parafii autokarem. Szczegóły i zapisy na wyjazd u ks. Tomasza. Więcej informacji na plakacie i stronie www.exodusmlodych.pl.
 8. W piątek o godz. 19.00 koncert organowy w kościele św. Karola Boromeusza. Przepraszamy za zmianę terminu ale dzięki temu w piątek usłyszymy także p. Zbigniewa Kruczka, który włączy się w koncert Leona Kerremansa z Brukseli.
 9. Łącząc się duchowo z pielgrzymami, którzy uczestniczą w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Góręi wypraszają dla siebie i dla nas potrzebne łaski, zawierzajmy Bogu ich trud i poświęcenie prosząc o siły dla nich i łaskę szczęśliwego dotarcia do Częstochowy.  Dla rolników pracujących przy żniwach prośmy o błogosławieństwo i dobrą pogodę. Dla naszej Ojczyzny i nas wszystkich tu zebranych i wypoczywających prośmy o opiekę naszej Pani Łaskawej i w modlitwie zawierzenia polećmy się w Jej opiekę. POD TWOJĄ OBRONĘ…..