OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 27.05.2018 r.           

        1.Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi    Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą –   jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 1. Na mszy św. o godz. 9.30 będzie odprawiona msza św. w intencji dzieci które przed rokiem przystąpiły do Pierwszej Komunii św.
 2. Dzisiaj także w naszej parafii odbywa się Wojewódzka Majówka Pszczelarska. Rozpoczęcie o godz. 9.00 konferencją dla pszczelarzy w sali teatralnej. O godz. 13.00 msza św. w konkatedrze. Po mszy św. na rynku miejskim część oficjalna i część artystyczna majówki pszczelarskiej.
 3. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Bożego Ciała. O godz. 9.30. Uroczystej Mszy św. odprawianej dla całego miasta Lubaczowa przewodniczył będzie ks. Biskup Mariusz Leszczyński. On tez poprowadzi procesję eucharystyczną ulicami miasta. Procesja wyruszy przy akompaniamencie orkiestry dętej i zatrzymywać się będzie przy czterech ołtarzach. Pierwszy w Rynku, drugi przy budynku Urzędu Starostwa i Gminy, kolejny przy posesji Państwa Rozmusów na ul. Unii Lubelskiej i ostatni przy kościele św. Karola. W dzień Bożego Ciała msze św. w konkatedrze o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 13.00 i 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny odmawiając hymn „Przed tak wielkim sakramentem” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 4. Zwracamy się także z gorącą prośbą do członków kółek różańcowych, stowarzyszeń i grup modlitewnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. O pomoc w asystowaniu w czasie procesji prosimy Rycerzy Kolumba. Zadbajmy również o czystość naszej duszy. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków dla dzieci z klas 1,2, i 3 we wtorek o godz. 16.30.
 5. W Boże Ciało o godz. 17.30 ostatnie Nabożeństwo majowe. O godz. 17.00 zaplanowany jest wyjazd do Rzeszowa na Koncert Chwały ,,Jednego serca jednego ducha”. Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.
 6. W piątek I piątek miesiąca spowiedź rano od 6.30 i po południu od godz. 17.00. Spowiedź i Msza św. w Dąbkowie o 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00. Spowiedź dla bierzmowanych od godz. 17.00. Odwiedziny chorych przed południem. Procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii po mszy św. W tym dniu modlić się będziemy w intencji dzieci z racji Światowego Dnia Dziecka.
 7. W sobotę 2 czerwca przypada XXVII rocznica wizyty Papieża św. Jana Pawła II w naszym mieście. Uroczystości dziękczynne rozpoczną się Mszą św. o godz. 17.00. Uroczystościom przewodniczył będzie Pasterz naszej diecezji Bp Marian Rojek. W czasie Mszy św. młodzież ze Szkoły Nr 2 przystąpi do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Serca Jezusowego.  Dalsza część uroczystości rozpocznie się o godz. 20.00 wieczorem uwielbienia i dziękczynienia, któremu przewodniczył będzie ks. Biskup Marian a młodzież złoży dziękczynienie za otrzymane dary Ducha Świętego. Zapraszam serdecznie wszystkich na mszę św. i na tę szczególną adorację pierwszo-sobotnią.
 1. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania i rodziców. Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich w poniedziałek po mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Próby przed bierzmowaniem we wtorek i w środę o godz. 19.00. Próba generalna ze świadkami w piątek po mszy św. wieczornej.
 2. Niedziela 3 czerwca w naszej parafii będzie dniem wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzał będzie Pasterz Diecezji Bp Marian Rojek. Program wizytacji jest następujący. O godz. 8.00 msza św. dla Żywego Różańca i grup modlitewnych. Po mszy św. zmiana tajemnic w Sanktuarium. O godz. 9.30 w Domu św. Zygmunta spotkanie z Radą Parafialną, liderami ruchów, stowarzyszeń i grup modlitewnych. O godz. 10.30 złożenie kwiatów pod obeliskiem papieskim na stadionie. Następnie o godz. 11.00 główna Msza św. wizytacyjna ze złożeniem sprawozdania z życia parafii przez księdza proboszcza. Po mszy św. ks. Biskup uda się do DPS-u i nawiedzi siostry albertynki i chorych. Wizytacja w Dąbrowie i w Dąbkowie będzie w niedzielę 10 czerwca. W Dąbkowie będzie konsekracja kościoła i poświęcenie palcu na nowy cmentarz.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze zamojskiej odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród wyświęconych będzie nasz diakon Mateusz Kopa. Msza św. prymicyjna księdza Mateusza będzie za tydzień o godz. 13.00. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału w wydarzeniach najbliższej niedzieli.
 4. 15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. Sporo informacji o wydarzeniach w diecezji
  i Lubaczowie, m.in. o odpuście maryjnym w naszej konkatedrze.
 5. Polecajmy Matce Łaskawej naszą Ojczyznę odmawiając „Pod Twoją obronę….”