Ogłoszenia Duszpasterskie – WNIEBOWSTĄPIENIE – 13.05.2018 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego. W sobotę wyjazd na diecezjalne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do Zamościa. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na stronie diecezjalnej i parafialnej.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Przez miesiąc maj rano Godzinki o 6.30.
 3. Dzisiaj po mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję fatimska z modlitwą różańcową w intencji pokoju na świecie.
 4. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego. Za tydzień zaś składka na potrzeby parafii.
 5. Za tydzień w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zgromadzą się w Sanktuarium o godz. 9.00. Po obrzędach wprowadzających o godz. 9.30 rozpocznie się uroczysta msza św. pierwszokomunijna w konkatedrze. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w piątek o godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby w przyszłą niedzielę wybrać się na inne godziny mszy św., tak aby w kościele było miejsce dla członków rodzin dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię św. Również z powodu większej ilości dzieci (98) przystępujących do Komunii św. i możliwości wydłużenia się mszy św., to Msza św. z godz. 11.00 będzie przesunięta na godz. 11.30.
 6. Dziś odpust w Lisich Jamach ku czci MB Fatimskiej, a za tydzień w Baszni ku czci św. Andrzeja Boboli.
 7. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tegorocznych uroczystości odpustowych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy złożyli swoje wota, ofiary i intencje do feretronu Pani Łaskawej. Ofiary i intencje jeszcze można składać do skarbony przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Zamknięcie i zalakowanie feretronu planowane jest na rocznicę pobytu Jana Pawła II w Lubaczowie. W zakrystii są jeszcze do nabycia pamiątkowe różańce
 8. W środę Mszą św. o godz. 10.00 rozpocznie się w konkatedrze Święto Szkoły noszącej imię Jana Pawła II. Mszy św. w intencji społeczności szkoły przewodniczył będzie ks. Bp Mariusz Leszczyński.
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: jutro 14 V – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik. W środę 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
 10. Próba dla klas czwartych przed komunią świętą rocznicową odbędzie się w środę o godz. 16.00.
 11. W zakrystii trwają zapisy na wyjazd na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa w dniu 31 maja w Boże Ciało.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 mszą św. w konkatedrze rozpocznie się Gminne Święto Straży Pożarnej. Po mszy część artystyczna na rynku miejskim. Dzisiaj zaś Powiatowe obchody w Nowinach Horynieckich.
 13. Rozpoczęły się, i trwać będą do końca maja, zapisy na rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży. W tym roku odbędą się one w trzech turnusach w lipcu i sierpniu. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej.
 14. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego. W NIEDZIELI warto przeczytać artykuł „O co tak naprawdę chodzi w I Komunii św.” , a w naszym dodatku diecezjalnym o święcie harcerzy w Lubaczowie.