Ogłoszenia Duszpasterskie – V  Niedziela Wielkanocna  –  29.04.2018 r.

 1. Dzisiaj V. Niedzielą Wielkanocną kończymy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Jest to dobra okazja, aby odczytać ogłoszenie rektora WSD zamojsko – lubaczowskiej. „ Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgoda Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego, ma przystąpić do święceń prezbiteratu diakon Mateusz Kopa, wychowanek Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej w Lublinie. Kto wiedziałby o postepowaniu wymienionego diakona niegodnym powołania kapłańskiego, ma w sumieniu obowiązek powiadomić o tym w najbliższym czasie miejscowego Księdza Proboszcza lub Rektora Seminarium”. Polecajmy diakona i wszystkich alumnów w modlitwie upraszając łaskę umocnienia w powołaniu oraz módlmy się nieustannie o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.
 2. W wtorek wkraczamy w maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewem Litanii do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy, aby jak najliczniej w tym miesiącu gromadzić się w świątyni lub przy kapliczkach na śpiewanie Litanii Loretańskiej
  i pieśni maryjnych. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 3. Pierwszego maja jest dniem patronalnym rzemieślników z racji wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Za ludzi pracy i w intencji tych, którzy nie mają pracy modlić się będziemy na mszy św. o godz. 18.00.
 4. W środę 2. maja Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej na każdym domu, każdym zakładzie pracy i każdej instytucji.
 5. W środę na audiencji generalnej w Rzymie, na placu św. Piotra pobłogosławione zostaną przez papieża Franciszka korony i sukienka do feretronu Najświętszej Maryi Panny, naszej Pani Łaskawej. Będzie to szczególna łaska, że w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości, w przeddzień Matki Bożej Królowej Polski takie wydarzenie będzie miało miejsce. Do Rzymu udaje się ks. Proboszcz z wykonawcą sukienek p. Mariuszem Drapikowskim.
 6. W czwartek 3 maja, Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. W naszej parafii porządek mszy św. następujący: 00; 9.00; 11.00; 18.00. O godz. 10.00 uroczystości przy pomniku. Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. W naszym dekanacie odpust w Łukawcu. W Dąbkowie i w Dąbrowie msza św. o godz. 16.00. Tradycyjnie 3 Maja na Rynku Miejski odbędzie się festyn rodzinny „Majówka z Terazem”. Bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 15.00 całe rodziny do wspólnej zabawy. Klub Inteligencji Katolickiej wydawca czasopisma TREAZ, przygotował wiele atrakcji dla wszystkich. Prowadzona będzie też kwesta na rzecz pomocy dzieciom – uczniom z rodzin ubogich. Szczegółowy program na afiszach informacyjnych.
 7. W piątek, 4 maja, w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano i po południu przed mszą św. Do chorych z komunią św. udamy się przed południem. W sobotę po mszy św. wieczornej modlitewne czuwanie do 21.00 z racji I soboty miesiąca
  i przygotowania do dorocznych uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Łaskawej i św. Stanisława BM. Podczas czuwania modlić się będziemy o uzdrowienie duchowe i cielesne przyjmując osobiste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 8. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze zamojskiej święcenia diakonatu.
 9. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00. Po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla młodzieży i rodziców przygotowujących się do bierzmowania. Również za tydzień w Bihalach rozpocznie się wizytacja biskupia naszego dekanatu.
 10. Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że główne uroczystości ODPUSTU MARYJNEGO KU CZCI NAJŚWWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ Królowej Korony Polskiej, które odbędą się
  w poniedziałek 7 maja o godz. 17.00 w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Łaskawej.
  Uroczystej mszy św. odpustowej przewodniczył będzie ks. Kardynał Marian Jaworski wraz z ks. Biskupem Mariuszem Leszczyńskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Niech w roku Jubileuszu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości nikogo nie zabraknie na tej uroczystości i modlitwie za ojczyznę.
 11. We wtorek 8 maja dzień odpustu ku czci św. Stanisława BM.
 12. W ostatnim czasie zakończono prace remontowe na klatce schodowej na plebanii, gdzie zdjęto ze ścian boazerię drewnianą i położone zostały płytki ceramiczne a w kościele jak zapewne zauważyliście odświeżone zostały po zimowym ogrzewaniu ściany. Dziękuję za pomoc w pracach panom Rycerzom Kolumba. Dziękuję im także za przygotowanie wystawy poświęconej początkom chrześcijaństwa w naszej ojczyźnie. Zachęcam do obejrzenia szczególnie dzieci i młodzież.
 13. Jak zawsze jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny, a w nich m. in. o nowej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei.
 14. Na zakończenie pomódlmy się w intencji ks. Biskupa Mariana Rojka jutrzejszego solenizanta, prosząc szczególnie o dar zdrowia dla niego i łaskę umocnienia w powołaniu i służbie dla naszej diecezji. Ojcze nasz…..