Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia – 8.04.2018 r.

 1. „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”. Gromadzimy się dziś na Eucharystii w dniu szczególnym dla całego Kościoła. Wraz z całą wspólnotą chrześcijańską przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. Bożemu Miłosierdziu pragniemy polecać wszystkie nasze trudne sprawy, wzywając orędownictwa św. Siostry Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II papieża, który to święto Miłosierdzia Bożego ustanowił.
 2. Dziś przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 15.00 rozpoczniemy Godzinę Miłosierdzia. Pan Jezus polecił s. Faustynie aby czcić godzinę Jego śmierci. “Ile razy usłyszysz, jak zegar bije godzinę trzecią, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte miłosierdzie dla wszelkiej duszy. W tej godzinie uprosisz wszystko dla siebie i innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość” (Dz 1572). Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.
 3. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na rzecz działalności charytatywnej.
 4. Jutro 9. kwietnia obchodzimy, przeniesioną ze względu na Wielki Post, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. w konkatedrze na które serdecznie zapraszamy odprawione będą o godz. 7.00; suma o 11.00 i msza św. wieczorna o 18.00. Jak co roku, podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia tej dziewięciomiesięcznej modlitwy.
 5. Przyszła, III Niedziela Wielkanocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Jest to Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weź i czytaj”. Zachęcamy do szczególnej lektury osobistej Pisma św. w tym dniu i przez cały tydzień.
 6. Za tydzień taca na planowane prace remontowe w parafii i na opłatę rachunków.
 7. W przyszłą niedzielę spotkanie pierwszokomunijne dla dzieci i rodziców po mszy św. o 11.00.
 8. W tym tygodniu we wtorek 10 kwietnia na mszy św. wieczornej modlić się będziemy za pomordowanych w Katyniu i za ofiary tragedii smoleńskiej w 8 rocznicę katastrofy samolotowej. Po mszy św. zapalenie zniczy pod tablicą z ziemią katyńską, która znajduje się na ścianie sanktuarium.
 9. W środę o godz. 17.30 Różaniec za Ojczyznę i nowenna przed obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W piątek zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec za zmarłych połączony
  z wypominkami rocznymi oraz na mszę św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. W niedzieli relacja z lubaczowskich obchodów zakończenia roku jubileuszowego naszej diecezji.
 11. Na zakończenie modlitwa za Janem Pawłem II do św. Siostry Faustyny o miłosierdzie:

Ty zaś, św. Faustyno, darze Boga dla naszej epoki, darze polskiej ziemi dla całego Kościoła, wyjednaj nam, abyśmy mogli pojąć głębię Bożego Miłosierdzia, pomóż nam, abyśmy osobiście go doświadczyli i świadczyli o nim braciom. Twoje orędzie światłości i nadziei niech się rozprzestrzenia na całym świecie, niech przynagla grzeszników do nawrócenia, niech uśmierza spory i nienawiści, niech uzdalnia ludzi i narody do czynnego okazywania braterstwa. My dzisiaj, wpatrując się razem z tobą w oblicze zmartwychwstałego  Chrystusa, powtarzamy twoją 

modlitwę ufnego zawierzenia i mówimy z niezłomną nadzieją: „Jezu, ufam Tobie”. Amen

 1. Niech Chrystus, który okazuje nam Swoje Miłosierdzie umacnia naszą wiarę i miłość oraz obdarza łaskami na ten kolejny tydzień.