OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018 r.

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas w którym Kościół przeżywa Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Gorzkie Żale o godz. 15.00. Uroczystość Zwiastowania, która przypada 25 marca liturgicznie będzie obchodzona w poniedziałek 9 kwietnia. Wtedy też odbędzie się uroczystość duchowej adopcji.
  2. W naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Janusz Sokołowski – proboszcz z Łukawca. Zakończenie rekolekcji jutro spowiedzią wielkopostną. Spowiedź od godz. 8.30 do 12.00 i od 14.30 do 18.00. Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Msze św.  w Dąbkowie o godz. 14.00 w Dąbrowie o 15.00. Jutrzejszymi ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność rekolekcjoniście za jego posługę Słowa.
  3. Dzisiejsza Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Lubaczów jest miejscem diecezjalnych obchodów Dnia Młodzieży. Na godz. 15.00 zapraszamy młodzież, dzieci z rodzicami i dorosłych z naszego miasta do kościoła św. Karola Boromeusza. Po poświęceniu palm wyruszy procesja do konkatedry. Na czele procesji, będzie jechał Pan Jezus na osiołku w asyście apostołów. Procesję wiernych poprowadzą Pasterze naszej diecezji; Bp Marian i Bp Mariusz. Po dojściu do konkatedry o godz. 16.00 rozpocznie się msza św. koncelebrowana w intencji młodzieży oraz w intencji całej naszej diecezji na zakończenie Roku Jubileuszowego XXV lecia istnienia diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Po mszy św. okolicznościowy koncert w hali sportowej przy Szkole Nr 2. Wstęp wolny.
  4. Przed nami Wielki Tydzień. Spowiedź i Komunia św. świąteczna chorych i starszych w domach, będzie we wtorek od godz. 14.00. Osoby te można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

T R I D U U M  P A S C H A L N E:

Wielki Czwartek – Msza Krzyżma św.  w katedrze zamojskiej o godz. 10.00.  Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 24.00. Od 20.00 do 24.00 spowiedź w ramach diecezjalnej Nocy Konfesjonałów.

 Wielki Piątek – Przez cały dzień adoracja pana Jezusa w ciemnicy. Droga Krzyżowa dookoła kościoła o godz. 12.00. O godz. 16.30 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia wraz z koronką.  Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 17.00, poprowadzi J.E. ks. Biskup Mariusz Leszczyński.  Ofiary złożone podczas adoracji przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Nabożeństwie całonocna adoracja przy Bożym Grobie.  Grupy Modlitewne, Żywy Różaniec,  Ruchy i Stowarzyszenia prosimy o podjęcie adoracji w  wyznaczonych terminach. Również wyznaczone są godziny adoracji dla mieszkańców z poszczególnych ulic i osiedli. Lista na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń. Harcerzy i młodzież ze Strzelca prosimy o podjęcie straży honorowej przy Bożym Grobie. W Wieli Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

Wielka Sobota Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. O godz. 7.00 uroczysta Jutrznia z Liturgii Godzin. Poświęcenie pokarmów: w Sanktuarium od 9.00 do 12.00 co pół godziny, następnie o 13, 14 i 16. Na Mazurach o 10.00, w Dąbrowie o 10.30 i w Dąbkowie o 11.00.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 przed konkatedrą obrzędem poświęcenia ognia. Liturgii przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Marian Rojek. Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami – paschalikami.

Wielkanoc    Uroczystą procesję REZUREKCYJNĄ,  rozpoczniemy o godz. 6.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 5.30. Zwracamy się z prośbą do grup modlitewnych oraz stowarzyszeń o przygotowanie feretronów, chorągwi i sztandarów na procesję. Słowa serdecznego zaproszenia kieruję do naszego wspaniałego chóru oraz orkiestry dętej z prośbą o uświetnienie uroczystości, zapraszamy młodzież ze Stowarzyszenia Młodzieżowego STRZELEC, Rycerzy Kolumba i harcerzy o udział w procesji. Pozostałe msze św. w Wielkanoc o godz. 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00

  1. Pozostałe ogłoszenia. W zakrystii można nabyć świece i paschaliki oraz czekoladowe baranki rozprowadzane przez Caritas w cenie od 5 zł.
  2. W najbliższą środę po mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  3. Trwają jeszcze zapisy na II Roztoczańską Drogę Krzyżową, która odbędzie się w Wielki Piątek.
  4. Przy stoliku pod chórem można zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika “Niedziela” i ”Gościa Niedzielnego”. W Niedzieli piękny artykuł o śp. ks. prałacie Józefie Kornadze.