OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CZWARTA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –   11 marca 2018

 

 1. W IV Niedzielę Wielkiego Postu niedzielę “Laetare” mija połowa Wielkiego Postu, zachęcamy do dalszego wędrowania za Jezusem dźwigającym krzyż. Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o 15.00, a potem Msza. „Droga Krzyżowa” w piątek o 7.30, 16.30 i 17.30 .
 2. Od 10 marca o godz. 17.40 nowenna przed uroczystością św. Józefa.
 3. Droga krzyżowa ulicami miasta Lubaczowa odbędzie się 23 marca (piątek przed Niedzielą Palmową). Rozpoczęcie o godz. 19.00 w Konkatedrze a zakończenie w kościele św. Karola Boromeusza.
 4. W Wielki Piątek 30 marca już po raz drugi zapraszamy wraz z przewodnikami turystycznymi na Roztoczańską Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Pizunach (miejscu urodzenia bł. Bernardyny Jabłońskiej), a zakończenie w Monasterzu, miejscu gdzie swoją pustelnie miał św. Brat Albert. Zapisy w zakrystii lub u ks. Tomasza.
 5. Zachęcamy do rozpoczęcia osobistych modlitw w intencji głębokiego przeżycia tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, które trwać będą od 23 do 26 marca. Rekolekcje dla dorosłych głosił będzie ks. Janusz Sokołowski, proboszcz z Łukawca. Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej i dla młodzieży Szkół średnich odbędą się w dniach od 21 do 23 marca. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek 23 marca.
 6. Za tydzień w Domu św. Zygmunta o godz. 16.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia mężczyzn do Katolickiego Stowarzyszenia Mężczyzn Rycerzy Kolumba. Chętnych panów serdecznie zapraszamy do zakrystii celem pobrania deklaracji.
 7. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy o. Tadeusza Brzozowskiego i br. Roberta Kozielskiego – franciszkanów, misjonarzy, którzy pracowali w Kenii. Będzie to niedziela modlitw o powołania misyjne.
 8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie pierwszokomunijne.
 9. W miniony piątek i w sobotę wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas prowadzili akcję zbierania darów w naszych sklepach. Bardzo serdecznie dziękujemy za hojność i za każdą ofiarę złożoną dla potrzebujących. Również na ten cel Caritas Polska i Caritas naszej Diecezji rozprowadza specjalne wielkanocne czekoladowe baranki i paschaliki z symbolem zmartwychwstania w cenie 5,- zł do nabycia w zakrystii.
 10. Ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu można składać w zakrystii.
 11. W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Cud odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny był możliwy dzięki mądrości, pracy i odwadze wielu Polaków, którzy również w modlitwie sprawy Ojczyzny zawierzali Panu Bogu. Świętując 100. rocznicę odzyskania niepodległości, mamy wyjątkową okazję, by po raz kolejny uświadomić sobie, jak wielkie dziedzictwo otrzymaliśmy po przodkach i jak należy to dzieło kontynuować. Także dziś nie brakuje Polaków zatroskanych o dobro i pomyślność naszej Ojczyzny, którzy ukazują to w swoich działaniach. Od dzisiaj nasza parafia włącza się do Wielkiej Nowenny za Ojczyznę. Każdego 11 dnia miesiąca o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec za Ojczyznę z modlitwą Piotra Skargi oraz modlić się w czasie Mszy św. Niech udział w „Jubileuszowej Nowennie” będzie przejawem troski o dzisiejszy i przyszły kształt duchowy narodu polskiego. Serdecznie zapraszam. Naszym darem materialnym dla Matki Bożej Królowej Korony Polskiej ma być przygotowywany Feretron Matki Bożej Łaskawej ze srebrnymi sukienkami i ze złotą koroną. W dalszym ciągu można składać na ten cel srebrną biżuterię lub inne przedmioty ze srebra oraz złotą biżuterię na wykonanie złotej korony  do obrazu. Szczegółowy projekt będzie już za kilka dni gotowy.
 12. Policja z Komendy Powiatowej w Lubaczowie zwraca się z prośbą do mieszkańców Lubaczowa
  i okolicznych miejscowości o umieszczenie informacji o numerze posesji lub domu. Także Policja zaprasza emerytów i seniorów na spotkanie szkoleniowe do Domu św. Zygmunta w dniu 13 marca na godz. 11.30. Temat spotkania: Jak sobie radzić z oszustami, którzy od osób starszych podstępem chcą wyłudzić pieniądze lub wykorzystując niewiedzę doprowadzają do podpisywania niekorzystnych lub fałszywych umów. Zapraszamy. Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich.
 13. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz tygodnika “Niedziela” w którym jest piękna relacja ze spotkania w Zespole Szkół „Wyrwani z niewoli”.

Pod Twoją obronę…..