II Niedz. Wielkiego Postu OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  –  25.02.2018 r.

 

  1. Dziś 2 niedz. Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nich msza św. Przypominamy i gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Gorzkich Żalach a w piątek w nabożeństwie wielkopostnym Drogi Krzyżowej, która doprawiana jest rano po mszy św. o 7.00, o godz. 16.30 dla dzieci szkolnych, o godz. 17.30 dla dorosłych oraz dla młodzieży. Za udział w Gorzkich żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes” to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. W tym roku, w nawiązaniu do tematu roku duszpasterskiego obchodzony jest on pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Do skarbon przy wyjściu z Kościoła możemy złożyć ofiarę na rzecz misji św.
  3. Dzisiaj msza św. kolędowa: o godz. 13.00 w intencji mieszkańców z ul. Niemirowskiej, ul. Sosnowej, ul. Starzyny, ul. Strażackiej, ul. Lwowskiej i ulic przyległych. Za tydzień o godz. 13.00 z ul. Sobieskiego, bl. Sobieskiego, ul. Ostrowiecka ul. Lipowa, ul. Mazury i ul. Mazury Boczna.
  4. Dzisiejsza taca na opłatę rachunków za gaz i energię. Pragniemy też poinformować, że w domu parafialnym trwają prace remontowe klatki wejściowej i korytarza na parterze.
  5. W czwartek, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej racji w czwartek o godz. 11.00 w Sanktuarium odprawiona zostanie msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych i w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizacji kombatanckich i wszystkich organizatorów.
  6. W piątek Pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 16.00 dla dzieci i 18.00. W Dąbkowie msza św. o godz. 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00. Do chorych udamy się przed południem. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej już w dni poprzedzające.
  7. W sobotę Nabożeństwo Różańcowe z racji I Soboty miesiąca z adoracją i modlitwami wstawienniczymi o uzdrowienie duchowe i cielesne. W niedzielę zmiana tajemnic po mszy św. o godz. 8.00. Po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z rodzicami i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  8. W tym roku przeżywamy przygotowanie do obchodów 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczystości jubileuszowe odbywać się będą także w naszej parafii m.in. 7 maja i 11 listopada. Nasza świątynia, miejsce kultu Matki Bożej Łaskawej Królowej Korony Polskiej zobowiązuje nas do szczególnej pamięci i modlitwy. Pragnę, aby pamiątką tego jubileuszu był szczególny feretron Matki Bożej Łaskawej wykonany w srebrze i kamieniach szlachetnych na wzór feretronu w katedrze lwowskiej. W tym tygodniu podjęte zostały rozmowy z artystami, którzy wykonają to dzieło. Sukienki dla Matki Bożej z kamieni szlachetnych i srebra wykona p. Mariusz Drapikowski – artysta z Gdańska. W związku z tym zwracam się do mieszkańców Lubaczowa o składanie na ten cel darów serca – złomu srebrnej biżuterii (łańcuszki, pierścionki, bransoletki). Srebro to zostanie użyte do wykonania tego feretronu. Dary na ten cel będzie można składać w kancelarii lub w zakrystii. Każdy otrzyma poświadczenie złożonego daru z podaniem wagi złożonego srebra. Projekty feretronu i w przyszłości jego posadowienia w konkatedrze pokazane jest na szkicu rysunku, który można obejrzeć na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.
  9. W tym też roku jest szczególna okazja do złożenia wot dla Matki Bożej do gablot w Sanktuarium. Wota zawsze są wyrazem wdzięczności Matce Bożej za otrzymane łaski i opiekę. Wotami mogą to być medale, odznaki, złote serduszka czy też inne osobiste pamiątki mające szczególną wartość osobistą.
  10. Prasa, jak każdej niedzieli wyłożona jest na stolikach pod chórem. Zachęcamy w sposób szczególny do nabycia Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W niedzieli relacja i zdjęcia z Dnia Chorego obchodzonego w Lubaczowie.

 

Modlitwa za diecezję i Ojczyznę.

Na cały nadchodzący tydzień z serca wszystkim błogosławię. ks. Proboszcz.