OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.02.2018 r.       

  1. Dziś w V Niedz. zw. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00. Zachęcamy aby włączyć się do Żywego Różańca. Zapisać się można u ks. Proboszcza lub u Zelatorów poszczególnych Róż Różańcowych. Wymagania jakie trzeba spełnić to odmówienie jednego dziesiątka różańca św. wskazanego przez zelatorkę i uczestniczenie w miarę możliwości w comiesięcznej zmianie tajemnic różańcowych. Korzyści jakie możemy mieć to przynależenie do Róży, grupy 20 osób, którzy także za nas codziennie będą się modlić.
  2. Po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie modlitewne z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i ich rodzicami.
  3. W najbliższy piątek, drugi piątek miesiąca, o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami. O godz. 18.00 msza św. wypominkowa za zmarłych.
  4. W przyszłą niedzielę 11 lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z tej racji w poniedziałek 12 lutego konkatedrze będzie się Powiatowo – Dekanalny Dzień Chorego. Uroczystą mszę św. w intencji chorych
    i wszystkich opiekujących się chorymi odprawi ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Szczegółowy program będzie podany za tydzień.
  5. Za tydzień msza św. kolędowa o godz. 6.30 w intencji mieszkańców z ul. Wyszyńskiego, ul. Legionów, Żeromskiego, Unii Lubelskiej, oś. Jagiellonów 5,5a i 9, oraz ul. Grunwaldzkiej a o godz. 13.00 za mieszkańców z ul. Dąbka, Sportowej, Polnej, Zbożowej i Hurcza.
  6. W dniu 8 lutego w Miejskim Domu Kultury odbędzie się organizowana przez Klub Honorowych Krwiodawców „Krwinka” akcja krwiodawstwa. Krew, której brakuje w szpitalach podkarpacia będzie można oddać od godz. 9.00 do 12.00.
  7. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli piękny artykuł „Spowiedź to cud”  ks. Eugeniusza Derdziuka oraz artykuł o koncercie noworocznym w Lubaczowie.  Gazety na stałym miejscu. Zachęcamy do nabycia. Cena 5 zł.

 

Na zakończenie Wezwanie Biskupa Diecezjalnego do modlitwy za Ojczyznę

       Nasza Ojczyzna – Polska oraz wszyscy Polacy, mający w sercach wiarę w Boga i szczerze zatroskani o Rodzinny Dom, potrzebują dziś modlitwy i zdecydowanej zachęty do niej, aby z Bożą pomocą zwyciężały prawda, dobro, szlachetna troska o dobre imię naszego Narodu, a także wierność Ewangelii Chrystusowej we wszystkich dziedzinach życia.

        Z całego serca zachęcam duszpasterzy i wszystkich wiernych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej do podjęcia w najbliższym czasie, szczególnie podczas niedzielnych zgromadzeń Eucharystycznych, modlitwy za Ojczyznę. Niech będzie to specjalne wezwanie podczas Modlitwy Wiernych, wybrana modlitwa za Ojczyznę, np. słowami Księdza Piotra Skargi, Koronka do Bożego Miłosierdzia, dziesiątek Różańca Świętego lub inna forma modlitewnego wsparcia.

        Za podjęcie tej inicjatywy serdecznie dziękuję i z serca błogosławię

 

      + Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski