OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  –  2.04.2018 r.  – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

                                                                 

  1. Dziś Poniedziałek w oktawie Wielkanocny. Rozpoczyna się Biały Tydzień.
  2. Ponieważ cud Zmartwychwstania jakby nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy – przez osiem dni bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie, mają więc charakter bardzo uroczysty. Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela, nazywana obecnie także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jan Paweł II ustanowił ten dzień świętem Miłosierdzia Bożego, którego wielką orędowniczką była św. Faustyna Kowalska.
  3. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia jest Nowenna, którą odprawić będziemy codziennie o godz. 17.45. Godzina Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00.
  4. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL.
  6. Za tydzień zbierać będziemy do skarbon ofiary na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas.
  7. W piątek I piątek miesiąca. Do chorych udamy się przed południem. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo po mszy św. wieczornej i na wieczór uwielbienia z modlitwami o uzdrowienie.
  8. Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie bardzo serdecznie zaprasza na koncert pianistyczny w wykonaniu Markijana Popila, który odbędzie się 4 kwietnia – w środę, o godzinie 17. 00 w sali koncertowej. Jak zwykle – wstęp wolny!
  9. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za życzenia nam przesłane. Dziękujemy Urzędom, Instytucjom, Szkołom i osobom prywatnym za pamięć i życzliwość wyrażaną na kartkach z życzeniami, listach, telefonach i osobistych przekazach. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Odwzajemniamy te życzenia i w modlitwie u Chrystusa Zmartwychwstałego wypraszamy wam wiele łask i potrzebnych darów w dalszym życiu i służbie. 
  10. Na stolikach wyłożony jest nowy świąteczny numer czasopisma TERAZ oraz inna prasa katolicka.