Diecezja zamojsko-lubaczowska stworzyła oficjalny profil na Twitterze.

To 21 polska diecezja, która obecna jest na popularnym medium społecznościowym.

Dotychczas na Twitterze obecnych było 12 diecezji i osiem archidiecezji Kościoła katolickiego w Polsce. Wśród nich najczęściej odwiedzane przez internautów są profile archidiecezji warszawskiej, katowickiej, gnieźnieńskiej, krakowskiej, wrocławskiej i lubelskiej, a także diecezji warszawsko-praskiej, sandomierskiej i kaliskiej.

Z Twittera korzystają również polscy biskupi. Najpopularniejsi ćwierkający hierarchowie to abp Józef Kupny, abp Wojciech Polak, abp Stanisław Gądecki, abp Józef Michalik, a także bp Piotr Libera, bp Mirosław Milewski, bp Marek Solarczyk oraz bp Piotr Greger.

Śledzone przez internetów są także profile Konferencji Episkopatu Polski @EpiskopatNews i rzecznika prasowego KEP ks. Pawła Rytel-Andrianika.

Twitter to powstałe w w 2006 r. medium społecznościowe, uznawane za platformę mikroblogową. Portal zasłynął z hasztagów wspomagających nawigację po serwisie, a także limitu znaków publikowanych wiadomości. Od września br. twórcy aplikacji testują możliwość zwiększenia wielkości postów z 140 do 280 znaków.