STRONA GŁÓWNA  |   AKTUALNOŚCI  |   OGŁOSZENIA  |   NABOŻEŃSTWA  |   DZIEJE PARAFII  |   WSPÓLNOTY  |   ORGANIZACJE  |   FUNDACJA JP II  |   GALERIA  |   KONTAKT
                                 Nowy adres poczty elektronicznej: kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl      Rózaniec w październiku: dla dzieci godz. 16.00; dla mlodzieży i dorosłych godz. 17.30. Zapraszamy     
:: Konkatedra w Lubczowie ::
 XV Niedz. zw. 16.07.2017 r.

 

                        Ogłoszenia Duszpasterskie – XV  niedz. zw.  - 17.07.2016 r.

 

1.      Dziś XV Niedziela zw. Ofiary z tacy przeznaczone są na planowane prace przy kościele.

 

2.      Dziś kościół czci Matkę Bożą Szkaplerzną. Odpust w Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim połączony z diecezjalną pielgrzymką rodzin.

 

3.      Po mszy św. w konkatedrze o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd nałożenia szkaplerza. W dniu dzisiejszym, noszący Szkaplerz święty, mogą zyskać odpust zupełny.

 

Przypomnijmy sobie główne obietnice – przywileje związane ze szkaplerzem:

 

1. Noszący szkaplerz, czciciele Matki Bożej, zapewniają sobie Jej opiekę duszy i ciała w tym życiu i pomoc
w godzinie śmierci. 2.Odziani szkaplerzem świętym mają obietnicę szczęśliwej śmierci i nie zaznania ognia piekielnego. 3.Każdy, kto pobożnie nosi szkaplerz zostanie wybawiony z czyśćca w sobotę po swej śmierci.

 

Zobowiązania: 1.Naśladować cnoty Najświętszej Dziewicy, pokorę i czystość według stanu oraz szerzyć Jej cześć. 2. Dniem i nocą nosić na sobie szkaplerz lub medalik szkaplerzny. 3. Odmawiać codziennie modlitwę, Pod Twoją Obronę, Witaj Królowo, do MB Szkaplerznej. Czynić dobrze bliźnim.

 

 

 

4.      Dziś na godz. 16.00 Rycerze Kolumba zapraszają młodzież z KSM, OAZY i ministrantów wraz z rodzicami na piknik rodzinny w ośrodku DPS na osiedlu Mazury. Dziękujemy też Rycerzom Kolumba z akcję krwiodawstwa zorganizowaną w ubiegłą niedzielę podczas której zebrano 9 litrów krwi od honorowych dawców krwi.

 

5.      We wtorek o godz. 18.00 msza św. w intencji policjantów z racji zbliżającego się święta Policji.

 

6.      W przyszłą niedzielę 23 lipca po każdej Mszy świętej odbędzie się święcenie pojazdów mechanicznych i kierowców z okazji święta św. Krzysztofa - Patrona kierowców, które przypada w dniu 25 lipca. Ofiary zbierane podczas święcenia pojazdów, podobnie jak w poprzednich latach, zostaną przekazane polskim misjonarzom na zakup środków transportu.

 

7.      W przyszła niedzielę odpust w Młodowie. Suma o godz. 12.00.

 

8.      W najbliższy piątek o godz. 19.00 w konkatedrze drugi tegoroczny letni koncert organowy. Z recitalem wystąpi pan profesor Andrzej Chorosiński z Warszawy.

 

9.      W zakrystii trwają zapisy na  Pieszą Pielgrzymkę , która wyruszy z Lubaczowa na Jasną Górę w dniu
2 sierpnia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki 2 sierpnia o godz. 9.00.
  Zachęcamy szczerze każdego kto może, do odbycia tych pięknych rekolekcji w drodze. Trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą i łącznością przez Katolickie Radio Zamość towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania. Ludzi dobrego serca zachęcamy do składania ofiar na Fundusz Pielgrzymkowy, zaś w przyszłą niedzielę można będzie złożyć swoje intencje modlitewne, które zabiorą ze sobą pątnicy na pielgrzymi szlak. Szczegóły dotyczące Pieszej Pielgrzymki są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

 

10.  Dziś w niedzielę (16.07) o godz. 17.00 mieszkańcy Lubaczowa i goście miasta będą mieć okazję spotkać się z folklorem. Na Rynku wystąpią zespoły z Polski i zagranicy przedstawiające muzykę inspirowaną kulturą ludową. Pooglądać będzie można rękodzieło lokalnych twórców.

 

11.  Na stolikach do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, Gościa Niedzielnego oraz czasopisma młodzieżowego  Wzrastanie. Sporo informacji o wydarzeniach w naszym mieście.

 

12.  Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

  wyswietlono: 294  
dodano: 2017-07-16 Nowy adres poczty elektronicznej: kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl      Rózaniec w październiku: dla dzieci godz. 16.00; dla mlodzieży i dorosłych godz. 17.30. Zapraszamy     

STRONA GŁÓWNA  |   AKTUALNOŚCI  |   OGŁOSZENIA  |   NABOŻEŃSTWA  |   DZIEJE PARAFII  |   WSPÓLNOTY  |   ORGANIZACJE  |   FUNDACJA JP II  |   GALERIA  |   KONTAKT
www.konkatedra.zamojskolubaczowska.pl     Licznik odwiedzin: 534142      Obecnie stronę przegląda: 1 osob.     statystyka     kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl