STRONA GŁÓWNA  |   AKTUALNOŚCI  |   OGŁOSZENIA  |   NABOŻEŃSTWA  |   DZIEJE PARAFII  |   WSPÓLNOTY  |   ORGANIZACJE  |   FUNDACJA JP II  |   GALERIA  |   KONTAKT
                                 Nowy adres poczty elektronicznej: kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl      Rózaniec w październiku: dla dzieci godz. 16.00; dla mlodzieży i dorosłych godz. 17.30. Zapraszamy     
:: Konkatedra w Lubczowie ::
 VI Niedz. wielk. 21.05.2017 r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.05.2017 r.

 

1.      Dziś w VI niedz. wielkanocną w naszej parafii dzień I Komunii św. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Sanktuarium modlitwą do Matki Bożej Łaskawej a następnie uroczysta msza św. Msza św. w intencji dzieci i rodziców. Przedłużeniem tej dzisiejszej radości będzie Biały Tydzień w którym codziennie msza św. dla dzieci o godz. 18.00. Podziękowanie serdeczne dla rodziców za dar ołtarza, którym są ornaty koloru zielonego.

 

2.      W najbliższy piątek o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św. pierwszokomunijna dla dzieci niepełnosprawnych.

 

3.      W najbliższą niedzielę o godz. 9.30 msza św. w intencji dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii św.

 

4.      Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a jeśli sami nie możemy być na nabożeństwie odmawiajmy Litanię do Matki Bożej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwo o godz. 17.30.

 

5.      Tradycyjnie w III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na opłatę rachunków i planowane prace przy kościele.

 

6.      W środę liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

 

7.      W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Kościół zaleca aby w tych dniach urządzić nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.  W tym roku modlitwy o urodzaje będą w następującym porządku. W poniedziałek o godz. 19.00 msza św. w Dąbkowie, we wtorek o godz. 19.00 msza św. w Dąbrowie i w środę o 19.00 msza św. w Hurczu. Serdecznie mieszkańców zapraszamy do licznego udziału w modlitwie o urodzaje.

 

8.      W piątek, 26 maja, rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  

 

9.      W piątek, 26 maja, o godz. 10.00 III Pielgrzymka Matek dzieci z niepełnosprawnością do Sanktuarium w Krasnobrodzie.

 

10.  W sobotę, 27 maja w Sanktuarium Maryjnym w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży Bierzmowanej.

 

11.  Za tydzień, 28 maja, taca na budownictwo sakralne.

 

12.  W tym roku z naszej parafii grupa ponad 30 osób dzieci i młodzieży wyjedzie na piętnastodniowe wakacyjne rekolekcje Oazy. Rekolekcje odbędą się w różnych miejscach naszej diecezji. Za tydzień w niedzielę będziemy mieli okazję wesprzeć finansowo ich formację. Po każdej Mszy Świętej oazowicze będą rozdawać ciastka. Dobrowolne ofiary składane do puszki w całości zostaną przeznaczone jako pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu na rekolekcje. Bardzo prosimy o wsparcie. Wszystkie młode osoby, które chciałby pojechać na takie rekolekcje prosimy o zgłoszenie się do końca maja do ks. Marka lub siostry Andrzej.

 

13.  Dziś organizowany jest rajd rowerowy szlakiem Św. Brata Alberta. Wyjazd o 14:00 spod kościoła. W programie nabożeństwo majowe w Nowinach Horynieckich oraz rozgrywki sportowe w Horyńcu i ognisko.

 

14.  Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie serdecznie zaprasza dziś na Europejska Noc Muzeów. W  ramach tegorocznego święta  prezentowane będą imprezy pod tytułem  „ Spotkania z Japonią”. Imprezy rozpoczną się o godz. 11.00 i trwać będą do północy.

 

Wstęp wolny.

 

15.  Państwowa Szkoła Muzyczna w dniu 25 maja o godz. 18.00 zaprasza na koncert muzyki polskiej i amerykańskiej w wykonaniu amerykańskiego pianisty polskiego pochodzenia Piotra Gacha. Wstęp wolny!

 

16.  Przy wejściach do Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" oraz Gościa Niedzielnego.

 

17.  Na zakończenie przypominamy, że w najbliższy piątek przypada Dzień Matki. Zapraszając na wspólną modlitwę już dziś życzymy wszystkim mamom dużo  Bożego błogosławieństwa, zdrowia, szczęścia i wszelakiej pomyślności.

  wyswietlono: 238  
dodano: 2017-05-20 Nowy adres poczty elektronicznej: kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl      Rózaniec w październiku: dla dzieci godz. 16.00; dla mlodzieży i dorosłych godz. 17.30. Zapraszamy     

STRONA GŁÓWNA  |   AKTUALNOŚCI  |   OGŁOSZENIA  |   NABOŻEŃSTWA  |   DZIEJE PARAFII  |   WSPÓLNOTY  |   ORGANIZACJE  |   FUNDACJA JP II  |   GALERIA  |   KONTAKT
www.konkatedra.zamojskolubaczowska.pl     Licznik odwiedzin: 506276      Obecnie stronę przegląda: 3 osob.     statystyka     kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl