STRONA GŁÓWNA  |   AKTUALNOŚCI  |   OGŁOSZENIA  |   NABOŻEŃSTWA  |   DZIEJE PARAFII  |   WSPÓLNOTY  |   ORGANIZACJE  |   FUNDACJA JP II  |   GALERIA  |   KONTAKT
                                 Nowy adres poczty elektronicznej: kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl      Rózaniec w październiku: dla dzieci godz. 16.00; dla mlodzieży i dorosłych godz. 17.30. Zapraszamy     
:: Konkatedra w Lubczowie ::
 Ogłoszenia XIX, 13.08.2017 r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX  niedz. 13.08.2017 r.

 

1.      Dziś trzynasty dzień miesiąca. Po mszy św. wieczornej procesja fatimska z różańcem. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w roku jubileuszu objawień fatimskich.

 

2.      Dziś także kolejny dzień pieszej pielgrzymi na Jasną Górę. W naszej lubaczowskiej grupie idzie ok.80 pielgrzymów. Powrót i powitanie pielgrzymów jasnogórskich i kalwaryjskich we wtorek o godz. 17.00. Po powitaniu msza św. w Sanktuarium.

 

3.      Dziś o godz. 17.00 spotkanie dla zelatorów Róż Różańcowych.

 

4.      Jutro w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych.

 

5.      We wtorek, 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tradycji polskiej nazywamy ten dzień Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w tym dniu będziemy sprawować według porządku niedzielnego, czyli o 7:00, 9:00, 11.00, 13:00 i 18:00. Na mszy św. o godz. 11:00 modlić się będziemy za Ojczyznę i jej obrońców, za żołnierzy Wojska Polskiego. W Dąbrowie zaś o godz. 10.00 msza św.  za pomordowanych w czasie II wojny przez Niemców i przez banderowców z UPA.

 

6.      Po każdej mszy św. we wtorek poświęcenia wianków z ziół i kwiatów.

 

7.      W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w konkatedrze odprawiona będzie msza św. ułańska. Całą oprawę mszy św. przygotowują ułani z 8. Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego z Niepołomic. Po mszy św. na Rynku Miejskim odbędzie się parada kawaleryjsko – wojskowa w rocznicę bitwy pod Komarowem. Po południu ciąg dalszy wydarzeń związanych z bitwą pod Komarowem w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Na to piękne patriotyczne wydarzenie zapraszają Urząd Gminy Lubaczów
i Stowarzyszenie Szwadron z Niepołomic.

 

8.      Za tydzień taca na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na bieżące prace przy kościele.  W ostatnim czasie zostały wykonane prace związane z malowaniem i bieżącym remontem obydwu zakrystii. Prawdopodobnie w najbliższych dniach będą podana informacja o tym czy Parafia otrzyma dotację na wykonanie prac termomodernizacyjnych w kościele i budynkach parafialnych.

 

9.      W najbliższy piątek o godz. 19.00 w konkatedrze ostatni z tegorocznych letnich koncertów organowych. Tym razem wystąpi dobrze nam znany Marek Kudlicki w towarzystwie  skrzypaczki CHANELLE  BEDNARCZYK. Wstęp wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

10.  W sobotę, 19 sierpnia, wyruszy z Zamościa spod Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II do Sanktuarium w Krasnobrodzie IV Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych.

 

11.  Zbliża się czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Tegoroczne dożynki powiatowe odbędą się
27 sierpnia w Horyńcu, dożynki dekanalno – gminne 3 września w Dąbrowie i dożynki diecezjalne w niedzielę 10 września w Krasnobrodzie.

 

12.  Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej będzie rozdawał plecaki dzieciom z ubogich rodzin. Natomiast w ramach zbiórki parafialnej chcemy przygotować wypełnienie plecaka (zeszyty i przybory szkolne). Dary te można będzie składać od przyszłej niedzieli w zakrystii.  Ogólnopolski finał akcji będzie miał miejsce 27 sierpnia w Zamościu.

 

13.  Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Wiele ciekawych artykułów w Niedzieli i w Gościu Niedzielnym godnych polecenia.

 

14.  Posłuchajmy komunikatu – zaproszenia Pasterza naszej diecezji.

 

 

Słowo Biskupa Mariana Rojka zapraszające na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”

 

                                                                                                                                  Zamość, 9 sierpnia 2017 r.

 

 

 

Drodzy Diecezjanie

 

 

 

Kościół Zamojsko-Lubaczowski w tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Od 25 marca 2017 r. Jubileusz ten przeżywamy w diecezji w duchu dziękczynienia Bogu Najwyższemu i Świętej Bożej Rodzicielce Maryi, Matce Odkupiciela, za wszelkie dobro jakie dokonało się w tym czasie w diecezji oraz w duchu przebłagania za grzechy i wypraszania potrzebnych łask dla wszystkich, którzy żyją na zamojsko-lubaczowskiej ziemi.

 

Z okazji Jubileuszu w diecezji podejmowanych jest wiele inicjatyw, które mają nam pomóc w duchowej odnowie naszego życia. Jest wśród nich trwająca w poszczególnych parafiach peregrynacja Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II. Oprócz niej, przygotowujemy się do diecezjalnych rekolekcji ewangelizacyjnych „Jezus na Wschodzie”, które poprowadzą dwaj charyzmatycy, posługujący ubogim w Brazylii: o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu. W sobotę, 26 sierpnia 2017 r. na Stadionie OSiR w Zamościuwygłoszą oni cykl konferencji i poprowadzą modlitwy, a w samym centrum tych jednodniowych rekolekcji na stadionie będzie Eucharystia. Wierzę głęboko, że będą one bodźcem do pogłębienia życia religijnego wśród wszystkich diecezjan i że przyniosą trwałe, duchowe owoce zarówno wśród wiernych świeckich, kleryków, osób życia konsekrowanego, jak też wśród duchownych: biskupów, kapłanów i diakonów. Być może staną się też okazją to tego, by Dobra Nowina mogła dotrzeć do tych, którzy na co dzień nie żyją wiarą i są daleko od Boga.

 

Zapraszam zatem wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie, w sobotę 26 sierpnia 2017 r. na stadion OSiR w Zamościu. Niech będzie to spotkanie diecezjalnej wspólnoty na modlitwie w osobistych intencjach, jak też w tych, które dotyczą naszego zamojsko-lubaczowskiego Kościoła. Wierzę, że diecezjalne rekolekcje „Jezus na Wschodzie” będą czasem uświęcenia i odnowy naszych serc, co później przełoży się na głębsze przeżywanie naszej wiary we wspólnotach rodzinnych, sąsiedzkich, zawodowych i parafialnych.

 

Wszystkie te  jubileuszowe dzieła i inicjatywy nie mogą w pełni dokonać się bez naszej ufnej modlitwy. Pomaga nam w niej Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II, który już od końca marca nawiedza poszczególne parafie naszej diecezji. Wciąż jednak potrzeba, byśmy powierzali Panu Bogu i Matce Najświętszej wszystkie podejmowane w diecezji dzieła ewangelizacyjne, duszpasterskie oraz intencje uświęcenia duchowieństwa, posługującego wiernemu Ludowi Bożemu tej ziemi. Proszę, aby zgodnie z zaleceniem, modlitwę „Pod Twoją obronę” odmawiać w tych intencjach po każdej Mszy św.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w diecezjalnych rekolekcjach, do zaangażowania się w obchody Srebrnego Jubileuszu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i do modlitwy w jej intencji. Wszystkim z serca błogosławię i powierzam opiece Matki Odkupiciela – Patronki Diecezji.

 

 

 

+ Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski
 

 

  

 

  wyswietlono: 911  
dodano: 2017-08-12 Nowy adres poczty elektronicznej: kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl      Rózaniec w październiku: dla dzieci godz. 16.00; dla mlodzieży i dorosłych godz. 17.30. Zapraszamy     

STRONA GŁÓWNA  |   AKTUALNOŚCI  |   OGŁOSZENIA  |   NABOŻEŃSTWA  |   DZIEJE PARAFII  |   WSPÓLNOTY  |   ORGANIZACJE  |   FUNDACJA JP II  |   GALERIA  |   KONTAKT
www.konkatedra.zamojskolubaczowska.pl     Licznik odwiedzin: 547680      Obecnie stronę przegląda: 2 osob.     statystyka     kancelaria@konkatedra.zamojskolubaczowska.pl