INFORMACJE PARAFIALNE.
- Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 9.00. Dzisiaj w Rzymie uroczystość kanonizacji Carlo Acutisa, młodego 15 letniego chłopaka z Włoch. oraz bł. Pier Giorgio Frassatiego. Głęboka wiara Carlo i rozmiłowanie w modlitwie, były tak ogromne, że doprowadziły do nawrócenia jego matki. Ważną rolę w jego życiu odegrała polska opiekunka – Beata Sperczyńska. Pier Giorgio Frassati jest uznawany za wzór dla młodych przede wszystkim ze względu na swoją miłość wobec potrzebujących, którą przepłacił życiem.
- W tym tygodniu rozpoczął się nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów w niedzielę szczególnie na Mszę św. o godz. 11.00. Dzisiaj o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji przedszkolaków ich rodziców i nauczycieli.
- Jutro, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. w konkatedrze o godz. 7.00; suma o 11.00 i Msze św. wieczorem o godz. 17.00 i 18.00 w Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
- Jutro o godz. 18.00 w Domu Zygmunta spotkanie dla członków chóru parafialnego i dla wszystkich chętnych do śpiewania. Zapraszamy.
- We wtorek wspomnienie bł. Anieli Salawy, klaryski i patronki FZŚ.
- W czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się po wakacjach kolejne spotkanie w ramach kursu lektorskiego dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
- W piątek zapraszamy na comiesięczny różaniec wypominkowy, który odmówimy po Mszy św. o godz. 16.30. Następnie Msza św. w tej intencji.
- W sobotę w naszej parafii o godz. 18.00 rozpocznie się powitanie i peregrynacja obraz NSP Jezusa, który nawiedza parafie gdzie są Rady Rycerzy Kolumba. Obraz, który przybędzie to wizerunek namalowany wg objawienia otrzymanego przez św. Małgorzatę Marię Alacoque. Obrazowi towarzyszyć będą relikwie św. Sebastiana Pelczara, św. Józefa Bilczewskiego i bł. Klary Szczęsnej wielkich czcicieli Serca Jezusowego. Czas nawiedzenie to czas modlitwy w intencji mężów, ojców i rodzin.
- W sobotę przypada także 13. dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja fatimska z figurą Matki Bożej i obrazem Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
- W sobotę od godz. 9.00 drugie spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
- Wszystkich ministrantów, starszych i młodszych zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 16.00 na pierwsze powakacyjne integracyjne spotkanie. Zapraszamy także chłopców uczęszczających do szkoły podstawowej i starszych by dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy, by wsparli w decyzji swoich synów. Opiekunem ministrantów i lektorów będzie w tym roku ks. Paweł.
- Wspólnota Uwielbienia i Odnowienia Wiary zaprasza w każdy wtorek na Mszę Świętą o godzinie 18.00 a po niej na wspólną modlitwę uwielbienia pieśnią i Słowem. Opiekę duchową nad wspólnotą sprawuje ks. Michał. W środę o godz. 16.00 odbywają się spotkania Legionu Maryi. Opiekę kapłańską nad Legionem sprawuje ks. Krzysztof.
- Spotkanie dla uczniów z klas trzecich, które chcą rozpocząć swoje przygotowanie do I Komunii będzie w III niedzielę tj. 21 września na Mszy św. o godz. 11.00. Bierzmowani rozpoczną swoją formację w dniu 18.09. w dzień św. Stanisława Kostki. Na tych spotkaniach będą ustalone formy formacji przygotowania i katechez dodatkowych.
- Za tydzień Uroczystość Podwyższenia Krzyża. Odpust w Łukawcu.
- Przypominamy i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która jest nas stoliku w zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.







