INFORMACJE.

 1. Dziś XI Niedz. zw. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 2. Od wczoraj w naszej parafii gościmy obraz Matki Bożej Odwachowskiej z katedry zamojskiej. Przy tym obrazie modlimy się w intencji naszej diecezji oraz w intencji nowych powołań do stanu kapłańskiego. Nawiedzenie odbywa się w ramach przygotowań do obchodów 25-lecia koronacji obrazu. Pożegnanie obrazu o godzinie 15.00 po wspólnym odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy. Do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościołą można złożyć ofiarę na budowę Domu Trzeciego Tysiąclecia w Zamościu.
 3. Dziś odpust w Dąbrowie ku czci św. Brata Alberta, którego liturgicznie wspominać będziemy jutro. Suma o godz. 12.00.
 4. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na prace prowadzone przy naszym sanktuarium oraz na opłatę bieżących rachunków. Obecnie trwają prace wewnątrz Sanktuarium. Zdejmowane są wszystkie przemalowania polichromii, uzupełniane są wszystkie ubytki oraz wzmacniana struktura tynków z malowidłami. W prezbiterium trwają już prace związane z odnowienie malowideł na sklepieniu. Trwają także prace związane z wymianą okablowania pod nową instalację nagłośnieniową. Obecna ma już ponad 50 lat. Zmodyfikowana została instalacja centralnego ogrzewania. W ściany wkuto instalację doprowadzającą wodę do grzejników tak aby w przyszłości nie powodowała zabrudzeń na ścianach w okresie grzewczym. W związku z rozszerzeniem zakresu prac zwracamy się z prośbą o wsparcie indywidualnymi ofiarami na ten cel. Trwają ostatnie uzgodnienie związane z budową domu miłosierdzia. To procedury związane z przygotowaniem dokumentacji spowodowały, że prace się nie rozpoczęły. Mamy nadzieję, że ruszą już w tym tygodniu.
 5. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci ze szkoły Podstawowej Nr 2 wraz z nauczycielami i wychowawcami oraz rodzicami zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w czwartek na godz. 10.00. Msza św. dla młodzieży z LO i ZS w piątek o godz. 8.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w najbliższym tygodniu przed Mszą św. wieczorną.
 6. Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży naszej parafii, organizuje w dniu 25 czerwca (wtorek)  wyjazd do Zwierzyńca. W programie wyjazdu kajaki rzeką Wieprz, ognisko i zwiedzanie zwierzyńca. Zapraszamy ministrantów, lektorów, młodzież oazy i wszystkich chętnych na wspólny wyjazd. Koszt wyjazdu 70 zł.
 7. ks Michał opiekun Ruchu Światło – Życie bardzo serdecznie dziękuje za hojność i otwarte serca wszystkim, którzy w ostatnim czasie wsparli dzieci i młodzież. Podczas słodkich kiermaszy w ostatnie dwie niedziele złożono do puszek około 4,5 tyś. zł. Dzięki temu wsparciu będą dofinansowane w jakiejś części wakacyjne rekolekcje Oazowe dla 42 osób z naszej parafii.   
 8. Za tydzień 23 czerwca o godzinie 13.00 podczas Mszy Św. będzie uroczyste rozesłanie uczestników i animatorów do posługi na oazowe rekolekcje wakacyjne. Zapraszamy członków Domowego Kościoła, dzieci i młodzież z Oazy, oraz ich rodziców. Po Mszy Św. krótkie spotkanie organizacyjne w Domu św. Zygmunta. 
 9. Również za tydzień w naszej parafii gościć będziemy księży z archidiecezji lubelskiej, którzy rozpoczną trzydniowe rekolekcje dla rodzin naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 uroczystości ku czci bł. Bernardyny Jabłońskiej w Pizunach.
 11. W piątek zaś o godz. 11.00 ks. Józef Dudek wraz z kolegami z roku święceń w konkatedrze odprawi Mszę św. w kolejną rocznicę święceń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Dzisiaj w Górecku Kościelnym odbywa się III Spotkanie Rodzin naszej Diecezji. Wspólna modlitwa, konferencje, koncerty i świadectwa oraz atrakcje dla dzieci. Zachęcamy do wyjazdu.
 13. Na zakończenie informacje dla kibiców piłki nożnej. Pogoń – Sokół Lubaczów w pięknym stylu awansowała do III ligi. To ogromny sukces naszego klubu. A dzisiaj zapraszamy do kibicowania naszej drużynie narodowej, która gra na mistrzostwach Europy.
 14. Modlitwa zawierzenia diecezji ….