OGŁOSZENIA 

 1. Przeżywamy dzisiaj X. niedzielę zwykłą. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 w Dąbkowie uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Za tydzień 16 czerwca odpust ku czci św. Brata Alberta w Dąbrowie. Suma także o godz. 12.00.
 3. W najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 powitamy w naszej konkatedrze obraz Matki Bożej Odwachowskiej z katedry zamojskiej, który pielgrzymuje po parafiach naszej diecezji. Peregrynacja odbywa się w ramach przygotowań do 25-tej rocznicy koronacji Obrazu Po powitaniu obrazu – wysłuchamy krótkiej historii Obrazu. Następnie będzie Msza św.; Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 21.00, które zakończy się Apelem Jasnogórskim. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. modlić się będziemy przed obrazem w intencjach naszej diecezji i o nowe powołania kapłańskie. Zakończenie nawiedzenia o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i przekazanie obrazu do parafii w Załużu.
 4. W środę 12.06. wspomnienie 108 męczenników czasów II wojny światowej, a wśród nich in. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego i bł. Stanisława Starowieyskiego.
 5. W tym też dniu w Zamościu nasz diecezja obchodzić będzie 25 rocznicę wizyty papieża św. Jana Pawła II w Zamościu.
 6. W czwartek 13. czerwca wspomnienie św. Antoniego Padewskiego. W tym dniu z racji 13. dnia miesiąca procesja fatimska, po Mszy św. o godz. 17.00. Po powrocie do kościoła i zakończeniu śpiewu Litanii do Serca Pana Jezusa odmówimy różaniec w intencji pokoju. Następnie będzie Msza św. z intencjami z godziny 18.00.
 7. W najbliższą sobotę od godziny 9.00 dzień skupienia dla narzeczonych połączony
  z kursem przedmałżeńskim. Spotkanie z doradcami życia rodzinnego.
 8. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę nauczycieli na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca.
 9. Przypominamy, że dzisiaj parafia św. Karola Boromeusza organizuje koncert pt. „Spotkanie przy studni”. Szczegóły na plakacie.
 10. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika katolickiego NIEDZIELA lub Gościa Niedzielnego. Jak zawsze warto nabyć i czytać prasę katolicką.
 11. Wychodząc z kościoła można nabyć pyszne ciasteczka od młodzieży oazowej, wspierając ich wyjazd na rekolekcje oazowe.
 12. Zaproszenie od dyrektora Muzeum Kresów: Muzeum Kresów w Lubaczowie serdecznie zaprasza na wydarzenia związane z Międzynarodową Nocą Muzeów, które odbywa się w dzisiejszą niedzielę, 9 czerwca 2024 r. Z tej racji w dniu dzisiejszym Muzeum jest czynne od 10.30 do północy. W programie m.in. zajęcia plastyczne, spacer po Parku Etnograficznym „Przygródek – Wspólnota kultur”, wykład poświęcony militariom z kolekcji Muzeum, nocne zwiedzanie Zespołu Zamkowo-Parkowego w Lubaczowie, a także otwarcie dwóch wystaw o godz. 19: „Janusz Szpyt. Opowieść o człowieku” oraz „Janusz Szpyt. 40 lat z paletą”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegóły na stronie internetowej Muzeum. Serdecznie zapraszamy!
 13. Zaproszenie na bezpłatne badania. Fundacja SOS Życie pragnie zaprosić mieszkanki Miasta i Gminy Lubaczów na bezpłatne kompleksowe badania mammograficzne i cytologiczne w mobilnej przychodni –CytoMammobus. Badania są wykonywane na wysokiej klasy sprzęcie cyfrowym. CytoMammobus jest przy naszym Kościele do 17 czerwca.
 14. Wszystkim zebranym w kościele i wszystkim waszym bliskim życzymy na nadchodzący tydzień Bożego błogosławieństwa przez przyczynę Naszej Pani Łaskawej. Pod Twoją obronę …….