Informacje.

 1. Przeżywamy dzisiaj 9. Niedzielę zwykłą. W naszej konkatedralnej wspólnocie dzień dziękczynienia za wizytę św. Jana Pawła II w naszym mieście przed 33. laty. Uroczysta Msza św. o godzinie 17.00. Przewodniczył jej będzie Pasterz naszej diecezji Biskup Marian Rojek. W czasie tej Mszy młodzież z naszych szkół – Szkoły nr 2 i Zespołu Placówek im. Jana Pawła II przyjmie sakrament bierzmowania. Po Mszy św. procesja w ramach oktawy Bożego Ciała ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Po zakończonym Nabożeństwie ks. Biskup i organizatorzy konkursu nawiązującego do słów Jana Pawła II – “W górach – bliżej Boga” wręczą nagrody dzieciom, które wykonały piękne prace o św. Janie Pawle II. Zachęcamy w ciągu dnia do obejrzenia wystawy. Następnie po zakończonych wydarzeniach w kościele Ksiądz Biskup poświęci plac pod budowę Domu Miłosierdzia. Prace rozpoczną się od dnia 
 2. Jutro o godz. 10.00 przy obelisku przed stadionem złożenie kwiatów i modlitwa w rocznicę odprawienia Mszy św. na lubaczowskich błoniach przez Jana Pawła II.
 3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30, rano zaś o godz. 6.30 przez cały miesiąc czerwiec śpiewane będą Godzinki do Serca Jezusa.
 5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację i modlitwę w intencji powołań, którą poprowadzi Wspólnota Rodzin Osób Powołanych. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
 6. W czwartek, 6 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała.. Po Mszy św. o godz. 17.00 procesja do czterech ołtarzy dookoła kościoła. Na zakończenie procesji będzie poświęcenie wianków. Po Uroczystości błogosławieństwo dzieci. Nie będzie w czwartek Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy. Ołtarz pierwszy przygotują Siostry Józefitki, drugi KIK, trzeci Grupa Modlitewna św. Józefa i czwarty Wspólnota Uwielbieniowa.
 7. W czwartek Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Sanktuarium w Tomaszowie.
 8. W piątek, 7 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji pierwszego piątku odwiedzimy chorych z Komunią św. przed południem. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór Uwielbienia poprowadzi wspólnota uwielbieniowa z naszej parafii.
 9. W sobotę, 8 czerwca, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbkowie. Suma o godz. 12.00. Msza św. w Dąbrowie za tydzień o godz. 9.30.
 11. Trwają zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę
  w dniach 1-2 lipca 2024 r. Zapisy w zakrystii.
 12. W najbliższą sobotę pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy. Zapisy u księdza Michała. Są jeszcze wolne miejsca.
 13. Dzisiaj po każdej Mszy Św. przy wyjściu z Kościoła dzieci i młodzież z Oazy zapraszają nakiermasz słodkości. Będzie to okazja do wsparcia młodych i pomoc w organizacji rekolekcji wakacyjnych Ruchu Światło – Życie.
 14. Za tydzień w niedzielę po południu ks. Proboszcz z parafii św. Karola Boromeusza zaprasza na IV „Spotkanie przy Studni”. Szczegóły koncertu na plakacie.
 15. W przyszłą niedzielę  9 czerwca odbędą się wybory do parlamentu europejskiego. W trosce o naszą Ojczyznę, o jej suwerenność, o zachowanie chrześcijańskich wartości zachęcamy do modlitwy i głosowania na tych kandydatów, którzy akceptują wiarę i chrześcijańskie wartości.
 16. Na zakończenie składamy serdeczne podziękowanie naszym Parafianom i Gościom za udział w procesji Bożego Ciała. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, oprawę muzyczną i biorącym czynny udział w procesji z całego serca Bóg zapłać.