KONKATEDRA

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela miesiąca. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Taca na potrzeby budownictwa sakralnego w naszej diecezji.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św.. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00.
 3. W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Uroczysta Msza św. dla mieszkańców całego miasta Lubaczowa, odprawiona zostanie w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 9.30 przez księży z obydwu parafii. Następnie procesja eucharystyczna do Konkatedry. Tradycyjnie pierwszy ołtarz będzie przy ulicy Unii Lubelskiej, przed posesją Państwa Rozmusów, drugi przed Domem Kultury, trzeci przy ulicy Rynek, przed sklepem pana Jana Żukowicza oraz ostatni prze Sanktuarium. Tutaj też zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 
 4. W dzień Bożego Ciała Msze św. w konkatedrze o godz. 6.30; 8.00; (9.30 w kościele św. Karola), po zakończeniu procesji oraz o godz. 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. Zwracamy się także z gorącą prośbą do członków kółek różańcowych, stowarzyszeń i grup modlitewnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków. Rycerzy Kolumba prosimy o asystę i niesienie baldachimu w czasie procesji. W oktawie Bożego Ciała procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 5. W piątek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe.
 6. Nabożeństwa czerwcowe rozpoczną się w sobotę pierwszego czerwca. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu szczególną modlitwą otoczmy wszystkie dzieci.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 8. Także w przyszłą niedzielę – 2 czerwca –  przypada 33. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w naszym mieście Lubaczowie. Uroczysta Msza św. dziękczynna odprawiona zostanie przez Ordynariusza Diecezji Biskupa Mariana Rojka o godz. 17.00. W czasie tej Mszy św. nasza młodzież ze Szkoły Nr 2 przyjmie sakrament bierzmowania. Próba przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 18.30. Spowiedź dla młodzieży, świadków, rodziców i chrzestnych w środę od godz. 16.00.
 9. Trwają zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę
  w dniach 1-2 lipca 2023 r. Zapisy w zakrystii.
 10. W Boże Ciało 30 maja odbędzie się w Rzeszowie koncert “Jednego serca, jednego ducha”. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. W Niedzieli artykuł o uroczystościach odpustowych w naszej konkatedrze.
 12. Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy. Dlatego teraz powstańmy i modlitwą do Matki Bożej wypraszajmy wszystkim żyjącym mamom Boże błogosławieństwo, miłości od swoich dzieci, zdrowie i wszelką pomyślność a dla zmarłych prośmy o pokój wieczny. Pod Twoją obronę…….