Ogłoszenia Duszpasterskie  

  1. Dzisiaj, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego– Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Poświęcenie kredy i kadzidła. Taca na misje. Dzisiaj tradycyjnie Orszak Trzech Króli. Program jest następujący: Po mszy św. o godz. 11.00 z konkatedry wyruszy orszak ze Święta Rodziną na Rynek. Orszak z Trzema Królami na koniach wyruszy z kościoła św. Karola Boromeusza po Mszy św.   10.30.  Po powitaniu orszaku na Rynku, obejrzeniu inscenizacji, złożeniu życzeń odbędzie się wspólne kolędowanie. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania. Dzisiaj nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwą różańcową. Po Różańcu Nowenna do Matki Bożej Łaskawej.   
  2. Jutro Niedziela Chrztu Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Zmiana tajemnic Różańcowych i koronkowych będzie po mszy św. o godz. 8.00. Po zmianie tajemnic spotkanie noworoczno – opłatkowe dla należących do Żywego Różańca i Kół Koronkowych. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o 11.00.
  3. Dziękujemy za ofiary z kolędowania na kościół z Słonecznej w kwocie 770 zł. Podczas wizyty duszpasterskiej każda rodzina może złożyć dar – imienną ofiarę, na rzecz parafii. Dzięki zebranym środkom finansowym będziemy mogli podjąć kolejne prace przy kościele.
  4. Porządek kolędy w tym tygodniu:
8.01. poniedziałek15.15ul. Kurierów AK (1 ksiądz), bloki Kurierów AK (1 ksiądz),

ul. Krasickiego (1 ksiądz od strony Rynku),

ul. Sucharskiego, Hubala, Pileckiego, Paneckiego (1 ksiądz)

ul. Piłsudskiego (1 ks. od strony kościoła)

9.01. wtorek15.15

 

ul. Unii Lubelskiej (1 ks. od ul. Wyszyńskiego),  

bl. Gazowniczy przy Unii Lubelskiej (1 ksiądz);

ul. Kopernika (1 ks. od strony kościoła, 1 ksiądz od ulicy Kościuszki),

10.01. środa15.15ul. Mickiewicza ( 2 ks. od strony Rynku)

ul. Legionów bl. 3,5,7 (3 księży)

11.01. czwartek15.15bl. Krasińskiego bloki 14 (1 ks.), 17(1 ks.) i 19 (2 ks.)
ul. Krasińskiego (1 ks. od strony Mickiewicza)
12.01. piątek15.15ul. Sobieskiego, ul. Lipowa (4 księży);

bloki Sobieskiego 3,5,7,9 (1 ksiądz)

13.01. sobota8.30Osiedle Mazury – 

– ul. Mazury ( od Fabryki Maszyn),  ul. Herzoga, ul. F. Mazurkiewicza, ul. Gołuchowskiego, ul. Łukasiewicza, blok Weterynarii (1 ksiądz)

– ul. św. Huberta, ul. Wrzosowa, ul. Poziomkowa, ul. L. Białego, ul. Sieniawskiego, ul. Tarnawskiego (1 ksiądz )

– ul. Jeziorańskiego, ul. Królowej Jadwigi, , ul. Kasztelańska, ul. Opolczyka, ul. Zibura, ul. Pakosława, ul. Andrzeja Węgierskiego (1 ksiądz)

– ul. Wierzbowa, Jaworowa, Ostrowiecka (1 ksiądz)

– ul. Jarzębinowa, ul. Klonowa,  ul. Akacjowa,  ul. Brzozowa(1 Ksiądz )

 

  1. Kolęda to przede wszystkim wizyta duszpasterska, czas na wspólną modlitwę z rodziną. Obowiązek wizytowania parafian nakłada na duszpasterzy prawo kanoniczne: „Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterską, duszpasterze powinni starać się poznać wiernych powierzonych ich pieczy. Winni zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych oraz umacniać ich w Panu (…).” (KPK, kan. 529 § 1). Wizyta duszpasterska jest więc jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej.Trzeba pamiętać, że Jezus Chrystus polecał apostołom: „Gdy do jakiegoś domu wejdzie­cie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim” (Łk 10, 5-6). W innym miejscu mówił do apostołów: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał” (Mt 10,40). Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła powszechnego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z parafią.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 koncert noworoczny w kościele św. Karola Boromeusza, na który ks. Proboszcz Roman serdecznie zaprasza. Za tydzień o godz. 17.00 koncert Kolęd i Pastorałek w kościele w Dąbkowie pt. „ Śpiewajcie i grajcie Mu”… Wstęp wolny.