Konkatedra. Informacje.

  1. Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską. Wspólna modlitwa w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem  o godz. 17.30. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w naszych domach oraz przy figurach. Taca dzisiejsza na WSD. Za tydzień taca na potrzeby prowadzonych prac przy parafii, na opłatę rachunków oraz raty bankowej za termomodernizację.
  2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Pamiątką po pielgrzymce samorządów jest obraz św. Faustyny Kowalskiej autorstwa p. Janusza Szpyta.
  3. W najbliższy czwartek 18 maja, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, Mszą św. o godz. 10.00 w konkatedrze odprawianą przez J.E. ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego, rozpoczną się uroczystości zorganizowane przez Zespół Placówek Opiekuńczo Wychowawczych ku czci Patrona Szkoły św. Jana Pawła II. Podczas tej Mszy św. Biskup uczniom i wychowankom szkoły udzieli sakramentu bierzmowania. Uroczystość jednocześnie zainauguruje wizytację kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzał będzie Biskup M. Leszczyński. Drugi etap wizytacji odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 9.00 powitanie ks. Biskupa w kościele w Dąbrowie. Po powitaniu Msza św. z kazaniem. (Uwaga!!!! zmieniony porządek Mszy św. na wyjazdach: Dąbrowa 9.00; Dąbków 11.00). Kolejnym punktem wizytacji będzie Msza św. pierwszokomunijna o godz. 11.00, którą w intencji dzieci odprawi i pierwszej Komunii dzieciom udzieli ks. Biskup. Na Mszy św. za parafian o godz. 13.00, sprawozdanie z życia i działalności parafii złoży ks. Proboszcz. Po Mszy św. ok. 14.15 w Sali Domu św. Zygmunta spotkanie z liderami grup modlitewnych, zelatorami Żywego Różańca, wspólnot młodzieżowych, katechetami oraz z Radą Parafialną. Po spotkaniu wspólne przejście na cmentarz i modlitwa przy grobie zmarłych kapłanów i parafian. Trzecim etapem wizytacji będzie dzień 2 czerwca. Wtedy to ks. Biskup odprawi Mszę św. pierwszopiątkową o godz. 15.00 w Dąbkowie i nawiedzi nowo otwarty cmentarz parafialny. O godz. 17.00 w rocznicę wizyty Papieża św. Jana Pawła II odprawi Mszą św. dziękczynną i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży ze Szkoły nr 2. W związku z wizytacją i przygotowaniem do niej, ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie zaprasza dzisiaj na godz. 16.30 Radę Parafialną na spotkanie w Domu św. Zygmunta.
  4. W tym tygodniu trwać będą próby przed pierwsza Komunią św. W piątek o godz. 16.00 spowiedź pierwszokomunijna dzieci, rodziców i chrzestnych.
  5. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje. Msza św. w tej intencji o godz. 19.00 w poniedziałek w Dąbrowie, we wtorek w Dąbkowie i w środę w Hurczu. Po Mszy św. Nabożeństwo Majowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna odmawiana będzie codziennie po Mszy św. porannej przed Najświętszym Sakramentem.
  7. Dzisiaj odpust i wizytacja w parafii w Lisich Jamach. Trwają jeszcze w zakrystii zapisy na pielgrzymkę rodzin na Jasną Górę, która będzie 21 maja. Szczegóły na plakacie. Już dzisiaj zapraszamy do nabycia biletów na koncert papieski, w dniu 2 czerwca, zorganizowany przez Chór i Orkiestrę NICOLAUS z Kraczkowej. Szczegóły na plakacie.
  8. Na stoliku pod chórem nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY i „Niedziela”. W „Niedzieli” m.in.: artykuł o Biskupie Marianie Buczku w 70. rocznicę jego urodzin.
  1. Dzisiaj nasza parafia ma wyznaczony dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji diecezji i powołań. Serdecznie zachęcamy do osobistej modlitwy w Sanktuarium, gdzie każdego dnia trwa całodzienna adoracja.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.