KONKATEDRA

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Dzień odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Suma Odpustowa o godz. 12.00. Po niej procesja ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Uroczystościom dzisiejszym przewodniczył będzie Abp Józef Michalik z Przemyśla. Przywilej Odpustu nadał naszemu Sanktuarium papież Benedykt XVI w 2009 roku. Uroczystość odpustowa połączona będzie z XIV Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego, Lubelskiego oraz Lwowskiego. Pamiątką tegorocznego odpustu ufundowaną przez samorządowców jest obraz św. Faustyny Kowalskiej autorstwa p. Janusza Szpyta.
 2. Jutro w poniedziałek, 8 maja Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00. Msza św. rano o 7.00 i po południu dla pracujących o godz. 17.00 lub 18.00.
 3. Nabżeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. We wtorek o godz. 10.00 Msza św. dla społeczności Szkoły nr 2 z racji Patrona Szkoły.
 5. W piątek II piątek miesiąca w czasie nabożeństwa modlitwy wypominkowe za zmarłych.
 6. W przyszłą niedzielę odpust z wizytacją kanoniczną parafii w Lisich Jamach.
 7. W sobotę 13.05 przypada wspomnienie NMP Fatimskiej w 106. rocznicę objawień. Nabożeństwo Fatimskie z procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła, z różańcem fatimskim po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Rozpoczynają się próby dla dzieci przed uroczystościami pierwszokomunijnymi w naszej Parafii, która będzie w niedzielę 21 maja. Porządek prób zgodnie z harmonogramem przekazanym rodzicom i dzieciom przez ks. Michała.
 9. Za tydzień taca na WSD.
 10. Miejska Biblioteka w Lubaczowie zaprasza na XX Tydzień Bibliotek. 8 maja o godz. 18.00 spotkanie z Elżbietą Ficowską najmłodszym dzieckiem wyniesionym przez Irenę Sendlerową z warszawskiego getta, autorką książek i słuchowisk dla dzieci. Natomiast 10 maja o godz. 17.00 spotkanie autorskie z Katarzyną Stoparczyk, dziennikarką i autorką wielu książek.
 11. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego. Gazety znajdują się na stoliku pod chórem. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury.