Informacje. Konkatedra.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana LETARE. Taca przeznaczona na potrzeby Parafii. Do skarbony można zaś złożyć ofiarę na potrzeby funkcjonowania Katolickiego Radia Zamość.
 2. Jutro (poniedziałek) uroczystość świętego Józefa przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Msze św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00 i o godz. 18.00 (nie będzie o godz. 17.00).
 3. Jutro także odbędą się w konkatedrze uroczystości 100. rocznicy śmierci św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej – dziękczynnej o godz. 16.00 przewodniczył będzie Arcybiskup Lwowa Mieczysław Mokrzycki. Po Mszy św. modlitwy przy relikwiach Świętego poprowadzi Biskup Mariusz Leszczyński. Następnie w Sali Domu św. Zygmunta rozpocznie się sesja naukowa podczas której okolicznościowe wykłady wygłoszą zaproszeni prelegenci. Zachęcamy, aby skorzystać z wykładów. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej.
 4. Dziś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00 a po nich Msza święta. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30; 16.15 i o godz. 17.30.
 5. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 17.00 i o godz. 18.00. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00 z modlitwami w intencji dzieci poczętych i przyjęcie do duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. 
 6. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 31 marca. Szczegóły na stronie EDK. W najbliższy piątek wyruszy Rowerowa Droga Krzyżowa organizowana przez Lubaczowską Grupę Rowerową KRESY. Wyjazd o godz. 19.00. Do przejechania będzie ok. 50 km. W trakcie postojów przy 14 krzyżach i kapliczkach prowadzone będą rozważania stacji drogi krzyżowej. Wszystkich chętnych zapraszamy. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Seminarium Odnowy Wiary.
 8. Już dzisiaj informujemy, że w dniu 30 marca br. o godz. 18.30 w konkatedrze odbędzie się wyjątkowy KONCERT PASYJNY Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu, na podstawie medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka, które wykona JERZY ZELNIK z oprawą muzyczną orkiestry BALTIC NEOPOLIS ENSEMBLE ze Szczecina. Wspomniany KONCERT PASYJNY będzie prezentowany w okresie Wielkiego Postu w 7 katedrach i świątyniach w Polsce (wśród nich Lubaczów), w ramach projektu 14 KATEDR. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej.
 9. Teatr Ole! z Oleszyc serdecznie zaprasza na spektakl „7 Grzechów Głównych” w reżyserii Anny Pracało, który odbędzie się w niedzielę 26 marca, o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Wstęp Wolny. Dzisiaj o godz. 16.00 teatr MAGAPAR o godz. 16.00 wystawia sztukę “FATUM”.
 10. Caritas rozprowadza paschaliki. Można je nabyć w zakrystii po każdej Mszy świętej. Sugerowana cena 10 zł. Ofiary Caritas przeznaczy na pomoc potrzebującym z naszej diecezji.
 11. Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli artykuł poświęcony mistrzostwom Europy w piłce nożnej księży.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wśród nich naszemu ks. Bogdanowi Nowickiemu i ks. Józefowi Dudkowi, życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców w posłudze kapłańskiej. Także najlepsze życzenia składamy naszym Siostrom Józefitkom, a także Modlitewnej Grupie św. Józefa, która obchodzi X. lecie istnienia przy naszej parafii. Nich św. Józef wyprasza wszelkie potrzebne łaski i dary.