Konkatedra. Informacje Duszpasterskie.

 1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed Najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Kazania w tym roku głosi ks. Paweł. Po nabożeństwie msza św. bez kazania.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszą środę miesiąca. Na godz. 17.30 zapraszamy mężczyzn na wspólną modlitwę różańcową w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny przez przyczynę św. Józefa. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Rodzin Osób Powołanych im. O. Wenantego Katarzyńca zaprasza na godzinę 16.00 do wspólnej modlitwy w intencji osób powołanych i w intencji nowych powołań. W piątek spowiedź pierwszo – piątkowa przed Mszą św. poranną od godz. 6.30, po południu przed nabożeństwem drogi krzyżowej od godz. 16.00. Droga krzyżowa rano o godz. 7.30, po południu o godz. 16.15 dla dzieci szkolnych oraz o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Msza św. pierwszopiątkowa w Dąbkowie o godz. 15.00, w Dąbrowie o godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej po Mszy św. wotywnej o godz. 17.00. W czasie tej Mszy św. modlić się będziemy także w intencji parafian z Osiedla Mazury. Nabożeństwo pierwszosobotnie
  z różańcem wynagradzającym po mszy św. o 18.00. Modlić się będziemy o łaskę uwolnienie i uzdrowienia naszych ciał i dusz.
 3. W środę 1. marca Narodowy Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” obchodzony od 2011 r.. W tym dniu w południe złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości i zapalenie zniczy. O godz. 18.00 w Sanktuarium odbędzie się Msza święta, Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów pod tablicą w Sanktuarium.
 4. W sobotę 4. marca wspomnienie św. Kazimierza Królewicza.
 5. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych
  i koronkowych. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
 6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes­ – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”. 
 7. Jutro o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta próba chóru.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Pod Twoją obronę….