Konkatedra. Informacje.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Msza św. o godz. 13.00 w intencji parafian z oś. Słowackiego: z bloków nr. 24,26,28,30,32 oraz ulicy Słowackiego wraz z blokami. W sobotę o 17.00 za parafian
  Krasińskiego wraz z blokami, z ul. Kopernika, ul. Mickiewicza, ul. Krasickiego, ul. Żwirki i Wigury i ul. Sucharskiego, zaś w przyszłą niedzielę o 13.00  z ul. Orzeszkowej, ul. Cichej, ul. Walecznych,
  ul. Żelichówka i ul. Kurierów AK.
 2. Msza św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00. W sobotę o godz. 17.00 Msza św.
  w intencjach nowennowych, zbiorowych oraz za parafian. Po tej Mszy św. Nowenna do Matki Boskiej Łaskawej. Msza św. o godz. 18.00 transmitowana jest przez Katolickie Radio Zamość.
 3. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, na opłatę rachunków.
 4. Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
 5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 17.00 i o 18.00.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty (kan. 1252).
 7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 8. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa, a w niedziele Gorzkie Żale. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 7.30; 16.15 oraz o 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Przed Nabożeństwem Gorzki Żali – Koronka do Bżego Miłosierdzia, a po nabożeństwie Msza św. bez kazania.
 9. W tym tygodniu mija rok od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Zachęcamy wiernych do modlitwy
  i postu w intencji zakończenia wojny  na Ukrainie.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 7666 zł. Pieniądze te zostały przesłane na Caritas, która pomaga ofiarom trzęsienia ziemi.
 11. Spotkanie i próba chóru parafialnego w poniedziałek o godz. 18.00. Zzapraszamy do śpiewu
  w naszym chórze.
 12. W sobotę spotkanie dla liturgicznej służbu ołtarza o godz. 9.30.
 13. Przypominamy na zakończenie o prasie katolickiej na stoliku pod chórem, oraz o tym, że można dzisiaj nabyć słodkie rzeczy u naszych dzieci i naszej młodzieży z Oazy, którzy mają swoje stoliki ze słodkościami przy wyjściu z kościoła. Młodzież już zarabia na wakacyjny wypoczynk.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na czas ostatków i na pierwsze dni Wielkiego Postu!