Informacje. KONKATEDRA.

  1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w Sanktuarium dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00. w piątek o godz. 17.30 Różaniec wypominkowy za zmarłych, a o 18.00 Msza św. miesięczna wypominkowa. W sobotę Msza św. wotywna zbiorowa do Matki Bożej o godz. 17.00. Po Mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej.
  3. W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – w którym obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej racji, dzień wcześniej w piątek, w Konkatedrze o godz. 10.00, pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Mariana Rojka odbędzie się Msza św. w intencji chorych i wszystkich opiekujących się chorymi. Do Lubaczowa na wspólną modlitwę przybędą mieszkańcy wszystkich DPS – ów z powiatu lubaczowskiego, Warsztatów Terapii Zajęciowych i Świetlic Środowiskowych. W czasie Mszy św. wszyscy chorzy otrzymają sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy pomóc chorym, osobom starszym w dotarciu do kościoła, aby mogli uczestniczyć w tej Mszy świętej. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go osobom poważnie chorym, osobom w podeszłym wieku oraz osobom będącym w niebezpieczeństwie śmierci. Można go przyjąć wielokrotnie.
  4. Także w piątek wspomnienie rocznicy pierwszej wywózki i deportacji ludności polskiej pod okupacją sowiecką w głąb Rosji, (10.02.1940 r., 220 tyś. osób). Modlitwa w intencji Ofiar nazizmu i komunizmu w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W Miejskim Domu Kultury w najbliższą środę wystąpi Lwowska Orkiestra Kameralna. Bilety do nabycia w kasie Domu Kultury.
  6. Duszpasterstwo Rodzin działające przy naszej parafii organizuje bal karnawałowo – walentynkowy dla młodych małżeństw. Osoby chętne, które chciały by wziąć udział w tym wydarzeniu mogą się jeszcze zgłosić do jutra do godz. 14.00 na numer telefonu lub adres mailowy naszej parafii. Zgłoszenia i rezerwacji można też dokonać w lokalu Pod Orłami, gdzie bal się odbędzie.
  7. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w soboty 18 i 25 lutego o godz. 10.00 w Domu św. Zygmunta.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli relacja z Przeglądu Zespołów Kolędniczych HERODY, autorstwa ks. W. Banasia. Gazety na stałym miejscu. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli. Pod Twoją obronę………