BOŻE NARODZENIE – Konkatedra

 1. Przeżywamy dziś Boże Narodzenie. Porządek mszy św. niedzielny. Na Mszy św. o godz. 9.30 J.E. ks. Biskup Mariusz pobłogosławił dzieci z uczestniczące we Mszy św.
 2. Jutro św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek mszy św. niedzielny. Taca na dzieła miłosierdzia. Na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie owsa.
 3. We wtorek św. Jana. Msze św. o godz. 7.00; 11.00; 17.00 oraz 18.00. Na Mszach św. poświęcenie wina.
 4. W środę Święto Młodzianków. W tym dniu przypada pierwsza rocznica śmierci ks. Lesława Hypiaka.
 5. W piątek, 30 grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.00; 17.00 i o 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W sobotę, 31 grudnia, zakończenie Roku Pańskiego 2022. O godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za udział w tym Nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo w kościołach dojazdowych o godz. 16.00. O godz. 23.00 Mszą św. powitamy Nowy 2023 rok.
 7. W niedzielę, 1 stycznia, Nowy Rok Pański 2023, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej Diecezji.
 8. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą planowane są od środy. Porządek podamy jutro. Gdyby ktoś chciał się z nim zapoznać to jest na stronie internetowej parafii.
 9. Serdeczne podziękowania za pomoc w udekorowaniu kościoła składam siostrze Klaris zakrystiance, p. Katarzynie, p. Jankowi, p. Krzysztofowi, p. Emilianowi, p. Bogusławowi. Dziękuję p. organiście i liturgicznej służbie ołtarza. Dziękuję Nadleśnictwu Lubaczów za ofiarowanie choinek. Na zakończenie dziękuję księżom za ofiarną pracę w czasie Adwentu, szczególnie za posługę w konfesjonale. Dziękuję diakonowi za pomoc w czasie świąt. Dziękuję chórowi Canzone za śpiew w czasie pasterki. Niech wszystkim nowonarodzony Jezus wynagrodzi obfitością darów i łask.
 10. Na zakończenie ogłoszeń pragniemy złożyć podziękowania za życzenia dla Parafii i dla duszpasterzy przesłane pocztą na kartkach świątecznych i drogą elektroniczną. Dziękuję parlamentarzystom, władzom samorządowych, instytucjom, szkołom, zakładom pracy i osom prywatnym.
 11. Życzenia Pasterzy …..(kartka)
 12. Życzenia od kapłanów i sióstr zakonnych.

Do życzeń Pasterzy dołączamy także życzenia od wszystkich kapłanów i Sióstr zakonnych. Drodzy Parafianie. Mieszkańcy Lubaczowa. Mili Goście . Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby nowonarodzony z Dziewicy Maryi Jezus, udzielił wszystkim swojego Pokoju i Miłości. Życzymy Wam, Wszystkim, aby Chrystus napełnił Wasze serca niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarą, która rozjaśni nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłością, która w każdym człowieku potrafi dostrzec promyk dobra oraz zawsze jest gotowa przebaczyć. Życzymy pokoju w sercu oraz w naszej Ojczyźnie. Życzymy, aby te Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, radości i życzliwości w gronie najbliższych i przyjaciół. A błogosławieństwo Dzieciątka Jezus niech towarzyszy Wam przez cały Nowy 2023 Rok.