KONKATEDRA

 1. Przeżywamy 25. niedzielę zwykłą w ciągu roku, jest to jednocześnie dzień wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski. Na Mszy św. o godz. 11.00 młodzież z klas VIII złoży swoje deklaracje o gotowości przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i w prawdziwej mądrości.
 2. Dziś na Mszy św. w Dąbkowie o godz. 9.30 modlić się będziemy za śp. gen. Stanisława Dąbka i pomordowanych w Opace i Dąbkowie w czasie i po II wojnie światowej.
 3. Społeczny Komitet „Las Niwki” przy Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana zaprasza za tydzień do konkatedry na mszę św. o godz. 13.00 w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Lubaczowa. Po mszy św. udamy się na mogiłę do lasu Niwki na modlitwę, złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy.
 4. Dziś także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Puszka na Katolickie Radio Zamość.
 5. Dzisiaj po każdej Mszy św. spotkanie z Joanną Jurkiewicz autorką książki „Zwiastun z gór”. Książka jest zapisem autorki św. Janem Pawłem II. Możliwość nabycia książki z dedykacją.
 6. W środę, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu wszyscy Oazowicze Domowy Kościół, młodzież i Dzieci Boże zapraszają na Mszę św w środę o godz. 18.00, podczas której zainaugurują nowy rok formacyjny, oraz będą prosić o błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla całej wspólnoty Ruchu Światło – Życie
 7. W środę o godz. 6.00 wyjazd pielgrzymkowy dla członków Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych do Kalwarii Pacławskiej i do Strachociny – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.
 8. W czwartek wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej z tej racji za tydzień w Pizunach, w miejscu urodzin bł. Bernardyny Jabłońskiej odbędą się uroczystości odpustowe ku Jej czci.
 9. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta 
  i Uchodźcy,
  szczególna okazja do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. W środę zaś 21 września z koncertem okolicznościowym w Miejskim Domu Kultury wystąpi Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy. Bilety bezpłatne do pobrania w kasie.
 10. Pragniemy także zapowiedzieć, że w najbliższym czasie rozpoczniemy zapisy do Zespołu Śpiewaczego – Chóru Parafialnego, który pragniemy powołać przy Konkatedrze. Pierwsze przesłuchania i próby rozpoczniemy w październiku. Chór poprowadzi Pani Zofia Przybylska.
 11. Na zakończenie ogłoszeń składamy serdeczne podziękowanie za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby parafii, na spłatę zobowiązań i opłaty rachunków. Obecnie prowadzone są prace przy malowaniu dachu na kościele w Dąbkowie. Jak aura pozwoli kontynuować będziemy prace przy malowaniu dachu na konkatedrze.
 12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika katolickiego Niedziela z naszym dodatkiem diecezjalnym. Jest także nowy Gość Niedzielny.