1. Uczestniczymy w liturgii XX. niedzieli zwykłej. Nasz udział w Eucharystii jest znakiem czuwania, wyrazem wiary i ufnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Niech słowo Boże, Komunia Święta będą dziś naszym pokarmem, który umocni nas w przeżywaniu codzienności według wiary.
  2. Dzisiaj w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dzień modlitwy za pomordowanych w obozach koncentracyjnych.
  3. Jutro, 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tradycji polskiej nazywamy ten dzień Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte jutro będziemy sprawować według następującego porządku: o 7:00, 9:00, 11.00, 13:00 i wyjątkowo w niedzielne po południu o godz. 17.00 i 18.00. Na mszy św. o godz. 10.00 w Dąbrowie modlić się będziemy za pomordowanych przez bandy UPA.
  4. Po każdej mszy św. dokonamy poświęcenia ziół i kwiatów.
  5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą”. O godz. 11.00 w konkatedrze modlitwa w intencji Ojczyzny i za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  6. Jutro na Mszy św. o godz. 13.00 pożegnanie ks. Sławomira Skowrońskiego i powitanie nowego ks. wikariusza ks. Krzysztofa Krupy.
  7. Dziś nasi pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę. W naszej lubaczowskiej grupie idzie ponad 50 pielgrzymów. Powrót i powitanie pielgrzymów jasnogórskich i kalwaryjskich, jutro w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej o godz. 16.45 w bramie przed Sanktuarium. Po powitaniu msza św. przed obrazem Matki Bożej o godz. 17.00.
  8. Za tydzień taca na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na bieżące prace przy kościele.
  9. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego.

Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Modlitwą zawierzenia upraszajmy potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i nas samych …..