KONKATEDRA.

 1. Dziś XIV niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Zamian tajemnic po Mszy św. o godz. 7.00. Od dzisiaj przez całe wakacje Msze św. w niedzielę o godz. 00,9.00,11.00, 13.00 i 18.00. Na wyjazdach w kaplicach: o godz. 8.00 w Dąbkowie i 10.00 w Dąbrowie. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W sobotę Nowenna po Mszy św.
  W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed mszą św. Kancelaria zaś w czasie wakacji czynna od godz. 8.00 do 9.00 i po mszy św. wieczornej od 19.00 do 20.00. Do chorego prosimy dzwonić o każdej porze.
 2. Dziś z naszej Parafii wyruszyła V Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Do Częstochowy dotrą w piątek.
 3. W poniedziałek, 4 lipca, przypada 24. rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego.
 4. W środę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli- patrona Lwowa. Obraz tego świętego, autorstwa Stanisława Batowskiego – od niedawna zdobi ścianę naszej konkatedry.
 5. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja wraz z modlitwami w intencji powołań i powołanych od godz. 17.00. Modlitwy poprowadzi wspólnota rodzin osób powołanych. Po adoracji msza św. w intencji rychłej beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca.
 6. W najbliższy sobotę przypada 15. rocznica śmierci ks. prał. Franciszka Nuci. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 7. W piątek drugi piątek miesiąca. Różaniec wypominkowy o godz. 17.30.
 8. W poniedziałek 11 lipca Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Obywatelach II Rzeczpospolitej Polskiej. Msza św. w intencji pomordowanych w czasie rzezi wołyńskiej o godz. 18.00.
 9. Zachęcamy bardzo serdecznie do wzięcia udziału w XXXX. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
 10. Na stoliku pod chórem do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Intencje mszalne oraz zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicy informacyjnej przed Sanktuarium.
 11. Decyzją ks. Biskupa Mariana Rojka, po czterech latach pracy w naszej parafii, odchodzi od nas ks. Sławomir Skowroński. Msza św. dziękczynna i pożegnanie ks. Sławomira będzie 15 sierpnia.
 12. Zawierzmy teraz naszą Ojczyznę oraz wszystkie nasze sprawy osobiste i parafialne Matce Bożej, zawierzmy ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego w 24 rocznicę święceń biskupich, życząc mu mocy Ducha Świętego, zawierzmy członków Żywego Różańca, zawierzmy wszystkich będących na wakacjach i urlopach a przede wszystkim wszystkich pracujących i pełniących swoje obowiązki służbowe. Zawierzmy wszystkich rowerzystów – pielgrzymów wyjeżdżających dzisiaj na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Pod Twoją obronę.