KONKATEDRA.

1. Dziś ostatnia niedziela czerwca. Od przyszłej niedzieli porządek mszy św. wakacyjny, czyli Msze św. o godz. 00,9.00,11.00, 13.00 i 18.00, o godz. 8.00 w Dąbkowie i 10.00 w Dąbrowie. W ciągu tygodnia msze św. jeszcze w tym tygodniu o 7.00, 17.00 i o 18.00. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed mszą św. Kancelaria w czasie wakacji czynna od godz. 8.00 do 9.00 i po mszy św. Wieczornej od 19.00 do 20.00. Do chorego prosimy dzwonić o każdej porze na telefon dyżurny. Dzisiaj odpust w Dąbkowie. Suma o godz. 12.00.

2. Dzisiaj także wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela zgromadzenia sióstr Józefitek.

3. W poniedziałek w liturgii wspominać będziemy Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy.

4. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00; suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną dookoła kościoła; oraz msze św. po południu o godz. 17.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe po sumie odpustowej. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.   Msza św. w Dąbkowie o godz. 8.00 a w Dąbrowie o godz. 10.00. Zachęcamy do udziału we mszy św. i skorzystania z przywileju odpustu.

5. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Do chorych udamy się przed południem. Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi w dni poprzedzające. Msza św. w Dąbkowie o godz. 15.00 i w Dąbrowie o godz. 16.00.

6. W sobotę z racji pierwszej soboty po mszy św. wieczornej różaniec i adoracja z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie od przywiązania do grzechu.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 7.00.

8. W dniach 1-2 lipca wyruszy pielgrzymka autokarowa na ogólnopolską pielgrzymkę nauczycieli i pracowników oświaty, zaś w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z Lubaczowa V Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. W pielgrzymce weżmie udział 28 uczestników – rowerzystów wraz z ks. Proboszczem.

9. W tym tygodniu rozpoczęły się zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Grupa ziemi lubaczowskiej, wyruszy 2 sierpnia z konkatedry. W tym roku pielgrzymka wyruszy w tradycyjnej formie.

10. W sobotę, 2 lipca, uroczystości odpustowe w Sanktuarium MB w Krasnobrodzie. 

11. Wszyscy Oazowicze Domowy Kościół, młodzież i Dzieci zapraszają na Mszę św jutro o godz. 18.00, podczas której będą dziękować Bogu za cały rok formacyjny i prosić o błogosławiony czas rekolekcji wakacyjnych. 

12. W przyszłą niedzielę (03.07.2022 r.) odbędzie się zbiórka charytatywna na Błażeja Niemczyka. Jest to bratanek s. Andrzeji. Błażej ma 17 lat i wykryto u niego cukrzycę I stopnia. Zakwalifikował się do terapii TREG, która jest innowacyjna i Pierwszą dawkę leku już przyjął, są zbierane fundusze na drugą dawkę, która kosztuje 176 000. Ponieważ s. Andrzeja odchodzi z naszej parafii niech wyrazem naszej wdzięczności za jej posługę będzie wsparcie okazane jej bratankowi Błażejowi przez ofiarę do puszek lub stronę Fundacji Siepomaga.

13. Wójt Gminy przypomina, że do 30 czerwca, każdy właściciel budynku jest zobowiązany złożyć deklarację o jego sposobie ogrzewania. Zgłoszenia w Urzędzie Gminy pokój. 14.

14. Na stoliku pod chórem do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

15. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Odwiedzając i wchodząc do świątyń w czasie wakacji oraz przychodząc na mszę św. pamiętajmy o godnym stroju. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach, urlopach życzymy dobrego odpoczynku. Nie zapominajmy, że nie ma wakacyjnej dyspensy od udziału we Mszy św.

  • Zawierzmy teraz wszystkie sprawy Matce Bożej ….. Pod Twoją obronę.