Konkatedra.

 1. Dziś XII Niedz. zw. Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie z procesją o godz. 17.30. Zakończenie oktawy w czwartek procesją po Mszy św. o godz. 17.00. Po procesji Msza św. z godziny 18.00. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy: pierwszy prosimy, aby przygotowali katecheci i siostry zakonne, drugi Klub Inteligencji Katolickiej, trzeci Legion Maryi wraz z Grupą Modlitewną św. Józefa i czwarty Akcja Katolicka wraz z Odnową w Duchu Świętym. Po zakończonej procesji poświęcenie wianków. Bardzo serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do asysty a dorosłych do niesienia chorągwi.
 2. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Chrzciciela, ponieważ w piątek 24 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. tak jak w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. Mszą św. w piątek o godz. 19.00 w Dąbkowie zakończymy Jerycho Modlitewne, które rozpoczęło się w uroczystość Bożego Ciała. Chętni mogą się jeszcze włączyć do tej nieustannej modlitwy naszego Kościoła Parafialnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Dziś odpust w Dąbrowie ku czci św. Brata Alberta. Suma o godz. 12.00. Za tydzień odpust w Dąbkowie ku czci NSPJ. Suma także o godz. 12.00. Z tej racji Msza św. w Dąbrowie w przyszłą niedzielę będzie o godz. 9.30.
 4. Taca dzisiejsza na opłatę bieżących rachunków i na fundusz remontowy. W ostatnim czasie wykonano przy parafii następujące prace. Na domu Caritas wymieniono orynnowanie i wydłużono dach, ponieważ podczas ulewy lub roztopów woda przedostawała się i zalewała strych i robiły. Koszt prawie 25 tyś. zł. W trakcie są prace związane z budową garażu dla księży wikariuszy oraz zadaszenia na sprzęt gospodarczy parafii. W dotychczasowych garażach pod budynkiem Caritas będzie magazyn dla wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i łóżek dla obłożnie chorych. Dotychczas te prace pochłonęły ponad 20 tyś. zł. Ponadto o kilkaset złotych wzrosła rata kredytu zaciągniętego na prace termomodernizacyjne obiektów parafialnych. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii.
 5. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2
  wraz z nauczycielami i wychowawcami oraz rodzicami zapraszamy na mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.15.. Msza św. dla młodzieży z LO i ZS w piątek o godz. 8.00. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi w najbliższym tygodniu przed mszą św. wieczorną.
 6. W sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Dzisiaj w Górecku Kościelnym Exodus Rodzin jako kontynuacja spotkań dla młodzieży Exodus Młodych. Jego celem jest ewangelizacja, formacja i integracja rodzin. W programie zaplanowano wspólną modlitwę, konferencje, świadectwa, koncerty oraz atrakcje dla dzieci.
 8. Dzisiaj w Oleszycach Piknik Rodziny od godz. 15.00, a w środę 22 czerwca o godz. 18.00 w MDKu spektakl lubaczowskiej grypy teatralnej „UNO”.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Cena 8 zł.
 10. Modlitwa – „ Pod Twoją obronę”….