Konkatedra.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych.
 3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 suma o 11.00 i msza dla pracujących o godz. 17.00 i o 18.00. W kościołach dojazdowych msza św. o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. Jutro odpust w Wólce Krowickiej.
 4. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. 
 5. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy: w środę św. Jadwigę, Królową (mamy obraz poświęcony 7 maja), w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń, w sobotę św. Barnabę.
 6. Nabożeństwa czerwcowe codziennie: w kościele o 17.30. Rano o godz. 6.30 zapraszamy na śpiew Godzinek do Serca Jezusowego.
 7. W piątek modlitwa wypominkowa w czasie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 8. Dzisiaj w Hucie Różanieckiej w Szałasie nad Tanwią Koncert Piosenki Partyzanckiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00.
 9. W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Zapisy przez stronę internetową lub telefonicznie.
 10. W sobotę 11 czerwca z parafii św. Karola wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego do Nowin Horynieckich. Wyjście o godz. 7.00. Za tydzień na Rynku Miejskim w Lubaczowie o godz. 15.00 rozpocznie się festyn- spotkanie „Rodzina Rodzinie” w trakcie którego wystapią: zespół dziecięcy Arka Noego oraz Zespół Jednego Serca i Jednego Duch ze świadectwem Jana Budziaszka. Szczegóły na plakacie.
 11. Za tydzień w niedzielę 12 czerwca w Krasnobrodzie diecezjalna Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Śpiewaczych. Zaprasza diecezjalny duszpasterz rolników.
 12. 19 czerwca w Górecku Kościelnym odbędzie się Exodus Rodzin na wzór Exodusu Młodych. W programie oprócz modlitwy i konferencji spotkanie m.in Małgorzatą Kożuchowską. 
 13. Przy wejściach do Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli” oraz Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy „Przesłanie od królowej” – dlaczego Jadwiga Królowa została Świętą?. Jest także dodatek: kolejna część BIBLIA Audio.