Konkatedra.

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy o 8.00. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców. Na Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji rzemieślników z racji przypadającego dzisiaj ich patronalnego święta – wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika
 2. O godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą codziennie przez cały miesiąc maj o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału i wspólnego śpiewu Litanii Loretańskiej.
 3. Dzisiejsza, trzecia niedziela Wielkanocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennego czytania Biblii w tym tygodniu. W Sanktuarium księga Pisma Świętego będzie wyłożona przed ołtarzem adoracji.
 4. Jutro 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Niech ten dzień stanie się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 5. We wtorek, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00,11:00 (za Ojczyznę), 13.00 i 18.00. W kościołach dojazdowych Msze św. tak jak w niedzielę. Uroczystości patriotyczne rozpoczną się o godz. 10.00 pod pomnikiem wolności. Tam odbędzie się uroczysty apel i złożenie kwiatów. Od godz. 15.30 na Rynku Miejskim rozpocznie się Majówka z TERAZEM. W programie przygotowanym przez KIK wiele występów artystycznych i sportowych. Zbiórka charytatywna na pomoc uczniom ze Szkoły nr 2.
 6. W sobotę 7 maja o godz. 16.30 Nabożeństwem majowym rozpoczną się uroczystości Odpustowe ku czci NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ na których można zyskać Papieski Odpust Zupełny. Przywilej ten nadał naszemu Sanktuarium papież Benedykt XVI w 2009 roku. Nabożeństwu i Mszy św. Odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie J.E. Ks. Biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Uroczystość odpustowa połączona będzie z XIII Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego, Lubelskiego oraz Lwowskiego. Po Uroczystościach w konkatedrze oficjalne otwarcie w podziemiach konkatedry Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej.  Z tej racji że jest to także pierwsza sobota miesiąca od godz. 19.00 w Sanktuarium rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca z modlitwami uwielbienia oraz z prośbami o uzdrowienie na ciele i duszy.
 7. W niedzielę 8 maja Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 8. Bardzo serdecznie na powyższe uroczystości zapraszamy wszystkich parafian. Zaproście gości, swoich najbliższych niech przybędą, aby skorzystać z daru papieskiego odpustu i wykorzystać okazję, aby modlić się o pokój na Ukrainie. Pamiątką po tegorocznych uroczystościach będzie obraz św. Jadwigi Królowej – Patronki Polski, namalowany przez p. Janusza Szpyta.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 16.00 adoracja z modlitwami o powołania. W piątek odwiedziny chorych z Komunią św. przed południem. Msze św. w Dąbkowie o godz. 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00.
 10. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze zamojskiej święcenia diakonatu naszego alumna Artura Łakomego.
 11. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego.