Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna

 1. Gromadzimy się dziś na Eucharystii w dniu szczególnym dla całego Kościoła. Siostra Faustyna w swoim „Dzienniczku” napisała: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
 2. Dziś o godz. 15.00 w sanktuarium oraz w kościele w Dąbkowie rozpoczniemy Godzinę Miłosierdzia. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.
 3. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na rzecz działalności charytatywnej prowadzonej przez CARITAS.
 4. Dzisiejsze ofiary składane na tace przeznaczone są na bieżące opłaty rachunków za prąd
  i gaz. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie także dzięki internetowi.
 5. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00.
 6. Jutro, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.
 7. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci św. Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
 8. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, w Kościele w Polsce obchodzi się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 9. W sobotę, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
 10. W przyszłą niedzielę, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17:30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 11. W najbliższy piątek o godz. 8.00 msza św. dla maturzystów na zakończenie nauki w szkole średniej z modlitwą do Matki Bożej, o szczęśliwe zdanie egzaminu dojrzałości.
 12. Dzisiaj w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 17.00 Msza św. z poświęceniem dzwonów i dzwonnicy. Po poświęceniu koncert.
 13. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli.
 14. To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu! Niech Miłosierdzie Boga będzie dla nas wszystkich, dla naszych Rodzin i Parafii źródłem wszelkich łask potrzebnych w codziennym życiu, a dla Ukrainy prośmy o szczególny dar miłosierdzia o pokój. Niech Chrystus, który okazuje nam Swoje Miłosierdzie umacnia naszą wiarę i miłość oraz obdarza łaskami na ten kolejny tydzień. Szczęść Boże!